Autóápolás környezetbarát módon? Lehetséges.
- Dátum: 2015.11.13., 12:40
- autóápolás, esővíz, környezetbarát, környezetszennyezés, környezetvédelem, újrahasznosítás
Mint ahogy azt olvasóink már megszokhatták, rendszeresen jelentkezünk környezetvédelmi témákkal. Ezen a héten sincs ez másképp, bár ezúttal teszünk egy kis kitérőt, és nem a csomagolásmentességgel foglalkozunk. Sokan nem veszik figyelembe a környezetvédelem fontosságát, és a Földet kimeríthetetlen erőforrású bolygónak gondolják, sajnos ez nagy tévedés. A szakemberek már régen vészriadót fújtak, az emberek mégsem hajlandóak belátni saját felelősségüket. Pedig egyénileg is sokat tehetünk!
Gondoljunk csak bele, hány autó jár az utakon. Ha mindegyiket környezetszennyező anyaggal mossák le, mind környezetterhelő szélvédőmosó folyadékot használ, akkor mennyit ártunk vele? Sajnos rengeteget. Mit tehetünk azért, hogy kevésbé használjuk ki élő bolygónk értékes erőforrásait az autó-fenntartás kapcsán?
- Óriási pazarlás ivóvízzel autót mosni! Ha családi házban élünk, akkor gyűjtsük az esővizet, amelyet nyugodtan elhasználhatunk autómosásra.
- Az autómosók sokszor túlzó mennyiségű vizet használnak. Ha lehetséges, akkor oldjuk meg házilag az autómosást (ez például kiváló házimunka lehet a gyerekeknek), nem csak olcsóbb is ez a megoldás, de víztakarékos is.
- Használjunk környezetbarát autóápolási szereket! Green Car márkanév alatt találunk például autósampont, és téli, valamint nyári szélvédőmosó folyadékot is.
- Nem is gondolná, hogy egy-egy autó életidőtartama alatt mennyi szivacsot elhasználunk az autómosáshoz. Manapság már léteznek környezetbarát szivacsok, melyek rostja kenderből, vagy kókuszból készül, a műanyag részt pedig PET-palackok újrahasznosításával állítják elő.
- Jobb kerülni az eldobható kendőket, ami a műszerfal, vagy a szélvédő tisztítását illeti, ehhez megfelel egy régi ruhadarab is!
- Az autó kitakarításához nem szükséges minden egyes alkalommal áramot használnunk. Néha az is elég, ha a szöszöket lemosható hengerrel távolítjuk el az ülésről, kefével megtisztítjuk az autóbelsőt, a szőnyegeket pedig lemossuk, vagy kiporoljuk.
Ne feledjük: az autókkal kapcsolatos környezetterhelés nem csak magából a közelekedésből származik, legyünk körültekintőek!
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?