Menü

Természetes gyógymódok: nem könnyű az átállás

Mi is igyekszünk a természetes gyógymódok fantasztikusságát hirdetni itt a Hajráegészség.hu hasábjain, és hétről hétre adunk tippeket az olvasóinknak, hogy milyen tabletta nélküli gyógymódokkal gyógyulhatnak a természet kincsestárát segítségül hívva. Sokan azonban kételkednek a természetes módszerek működőképességében. Hogy miért?

A természetes módszerekkel való gyógyuláshoz hozzá kell szoknia a szervezetnek, és ez néha nem könnyű, ha korábban gyógyszereket, szintetikus készítményeket szedtünk. A sok antibiotikum után például nem csoda, hogy a gyengédebb, természetesebb gyógymódokra a testünk teljesen másképp reagál. Arról nem is beszélve, hogy a felgyorsult világunkban az emberek instant megoldásokat keresnek, amiket a reklámokban ígérnek: csak egy tablettát, vagy italport kell bevennünk, és azonnal jobban leszünk. Legalábbis ezt próbálják sugallni nekünk.

Arról azonban nem szól a fáma, hogy a legújabb kutatások szerint az antibiotikumot például csak életmentő esetben szabadna alkalmazni, mert más esetben több kárt tesz az emberi szervezetben, mint amennyi haszna van.

A természetesebb gyógymódokra való áttérés során tehát ne lepődjünk meg, ha ideiglenesen gyakrabban vagyunk betegek, vagy a gyógyulási idő valamivel tovább tart. A szervezetünk meg fogja szokni idővel, hogy lágyabb módszereket alkalmazunk a gyógyulási folyamatban, valamint mi is megtaláljuk azokat a módszereket, gyógynövényeket, stb., amelyek tényleg nekünk valóak. Igaz, ez több utánajárást igényelhet, mint amikor az orvos felír valamilyen pirulát. Így viszont tényleg oly módon gyógyulhatunk, ha kitanuljuk az egészséges gyógyulást, ami a szervezetünk számára a lehető legjobb.

Ebben bátran kérjük ki olyan hiteles természetgyógyász segítségét, aki megbízható szakértelemmel rendelkezik, és átfogó szemléletet alkalmaz. Továbbá ne feledkezzünk meg a betegségek lelki okainak feltárásáról, amely szintén része a holisztikus szemléletmódnak, és a természetes gyógyulásnak. Ehhez szintén igénybe vehetjük szakember segítségét, vagy ami még jobb, ha a szakértő esetleg a természetes gyógyításhoz és a spirituális lelki segítéshez egyaránt ért.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?