Mit tegyünk, ha a fáj a torkunk?
- Dátum: 2015.10.25., 20:09
- antibiotikum, betegség, gyógyszer, influenza, megfázás, Torokfájás
Erre a kérdésre bármely célzott gyógyszerreklám gyorsan megadja a választ, de érdemesebb továbbmenni, és tisztábban látni a fájdalom hátterét. Először is: a torokfájás, torokgyulladás nem betegség, hanem tünet. A megfázás, influenza gyakori tünete, amely kiegészülhet orrfolyással, köhögéssel, rekedtséggel, lázzal és mindezek tetejébe, rossz közérzettel is.
A betegség (illetve tünetei) az őszi-téli időszakban jelentkezik a leggyakrabban, de sokan többször, akár más évszakokban is kénytelenek megküzdeni vele. Mit teszünk, amikor úgy érezzük, hogy „kerülget” minket a betegség? Nagyon sokan elkezdenek vitaminokat szedni (főként C-vitamint), illetve a reklámokban látott, vény nélkül kapható készítményekkel igyekeznek (elő)kúrálni magukat. Viszonylag kevesen fordulnak orvoshoz, legalábbis a betegség kezdeti szakaszában.
A fájós torokra elég sokan szednek antibiotikumot, ami nem szerencsés, hiszen az esetek többségében a problémát nem baktérium, hanem vírus okozza. Érdemes megfogadni a tanácsot: antibiotikumot orvosi utasítás nélkül ne szedjünk! Ha nem fordulunk orvoshoz és/vagy nincs szükségünk vényes gyógyszerre, abban az esetben is mindenképpen tájékozódjunk. Kérdezzük meg a gyógyszerészt, olvassuk el a betegtájékoztatót!
Akadnak, akik a házi praktikákra esküsznek. A tünetek általában néhány napon belül enyhülnek, de ezalatt a sós vízzel gargalizálás, a sok folyadék, a forró, mézes tea és társai – a gyógyszerekhez hasonlóan - segíthetnek csökkenteni a fájdalmat, javítani a közérzetet.
Ha a tünetek nem enyhülnek, mindenképpen forduljunk orvoshoz.
A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.
Az izomhúzódás kezelése

Az izomhúzódás terápiája elsősorban tüneti kezelést foglal magában, melynek célja az izom oldása, a fájdalom csillapítása, a duzzanat és gyulladás csökkentése, valamint az izom regenerációjának támogatása. Az alábbiakban összefoglalom a teendőket és a legfontosabb lépéseket.
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?