Időskori internetezés
Ma már egyre több idős ember aktív szereplője az online világnak, és erre a jövőben még nagyobb szükség lesz. Mama, papa – ne mondjatok nemet az internetre!
Már csak azért sem, mert öregedő társadalmunknak az a jó, ha az emberek minél tovább „tartják a lépést”, azaz idősebb korban is aktívak, foglalkoztathatóak, munkaképesek, frissek maradnak. Elvonatkoztatva ezektől az elvont (ám mindenképpen valós és közelgő) népesedési, társadalmi és gazdasági céloktól, természetesen sokkal (test)közelebbi előnyökkel is rendelkezik a dolog. Ha a nyugdíjasok nem vonják ki magukat a technika fejlődésének követéséből, az számukra is igen pozitív. A szellemi öregedés lassításának egyik fontos eszközét kapják a kezükbe, persze mindez egyáltalán nem egyszerű.
Azok, aki még az offline világban nőttek fel, azaz nem gyerek-, vagy fiatalkorukban ismerkedtek meg a számítógépekkel és a különböző kütyükkel, óriási hátrányban vannak. Az alapoktól kell kezdeniük, miközben minden iszonyatosan gyorsan változik.
Nehéz, de nem lehetetlen, a motiváltakat többféle tanfolyam segíti, olyan kurzusok, amelyek kifejezetten idősekre specializálódtak. Ezek általában az egyszerű dolgokra koncentrálnak, hiszen elég egy olyan tudást elsajátítani, amellyel már üzembiztos alapfelhasználóvá válik az ember. Olyan felhasználóvá, akit már nem lehet olyan könnyen eladni a technika világában. Apropó eladni!
Az idősek dolgát nemcsak a számítógéphasználat megtanulása és a netre való feljutás elsajátítása nehezíti, hanem a világhálón való eligazodás is. Bonyolult és sokszor veszélyes világ ez, vigyázni kell vele, de mindenképpen megéri a fáradtságot a befektetett munka!
Az internetezés képessége egyre inkább válik alapvetővé, így aki nem akarja, hogy az őt követő generációktól szakadékok válasszák el, semmiképpen sem lehet elutasító.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.