Menü

Ezeket a hibákat ne kövessük el egy állásinterjún

A téma nem új keletű, de mindig aktuális. Hogyan készüljünk fel egy állásinterjúra, mit viseljünk és mit ne, mivel rontjuk bizonyosan a saját esélyeinket?

Igazságos vagy sem, de az első benyomás nagyon is döntő egy állásinterjún. Márpedig első ránézésre, a külsőnkkel, a megjelenésünkkel kommunikálunk. Képességeink és tudásunk bemutatására nincs lehetőség. Ezért érdemes figyelembe venni a szakértők által adott tanácsokat, illetve tippeket.

Humánerőforrás szakértők szerint egy állásinterjún mindenképpen kerülni kell a túlzásokat, szélsőségeket. Nyilván mindenki szeretne kitűnni a többi jelentkező közül, mégis a hozzáértők óvva intenek a túl kihívó, túl drága öltözködéstől. Természetesen az első benyomás, és a megjelenésen kívül az önéletrajz a legkardinálisabb pontja egy állás megpályázásának.

Mindjárt az önéletrajzhoz csatolt fényképnél érdemes meghallgatni a szakértők véleményét. Gyakori hiba, hogy a fénykép nem megfelelő, túl jó minőségű ezért nem tudják megnyitni, vagy nem aktuális (régebbi fénykép, teljesen eltérő fizura). A legtöbb meghirdetett állás esetén igazolványszerű fényképet érdemes csatolnunk az önéletrajzunkhoz. Hiába akarunk ugyanis a fényképünk segítségével kitűnni és tetszést aratni, lehet, hogy pont ezzel játsszuk el az esélyeinket.

Amikor jelentkezünk egy álláshirdetésre, önéletrajzunk a névjegyünk, mely nemcsak adatokat közöl rólunk. E-mail címes elérhetőség megadásánál mindenképpen tartózkodjunk a gyermeteg, becézgetős, és egyéb fantázianevek használatától. Ebben a környezetben a nevünkkel megegyező e-mail cím használata, illetve megadása a leginkább elfogadható.

Gyakran esnek abba hibába az álláskeresők, hogy túl hosszú önéletrajzot készítenek. Törekedjünk arra, hogy önéletrajzunk hosszúsága semmiképpen ne haladja meg a két oldalt, kronológiailag visszafelé haladva egyre kevésbé fejtsük ki korábban betöltött pozícióinkat, tapasztalatainkat.

Ezek olyan általános tanácsok, melyek betartása nem feltétlenül jelenti azt, hogy a megpályázott állásra felvételt nyerünk. Azonban, ha nem vesszük figyelembe a szakértők tanácsait, olyan hátrányba sodorhatjuk magunkát már a jelentkezés legelején, ami komolyan ronthatja az esélyeinket a munkaerőpiacon.

A külső- belső harmónia mindenképpen előny, érdemes megjelenésünkkel és önéletrajzunkkal is ezt sugározni. Ugyanakkor nagyon fontos az is, hogy mindig adott álláshirdetésből kell kiindulni, és ennek megfelelően alakítani önéletrajzunkat is.

Fotó:
Pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.