Menü

A Férfiak Klubja elindította az értékteremtő Apa-Fia Köröket

A férfias értékek egyre inkább halványulni látszanak, az apák szerepe pedig nincs igazán értékelve. A Férfiak Klubja tesz ez ellen: országszerte útjára indított az Apa-Fia Köröket, melynek keretében apák és nagyapák, valamint fiaik, fiú unokáik hasznos közös tevékenységek közben fontos szellemiséget valósítanak meg.

A Férfiak Klubjáról már olvashattak a hajráegészség.hu olvasói, hiszen Valentin-nap után hírt adtunk a vezető, Bedő Imre előadásáról, melyet Ölvedi Rékával tartottak. Az is hasonlóan izgalmas téma volt, mint most ez a küldetés, amelynek keretében az apák pozícióját kívánják erősíteni, és az apa-fiú közötti kapcsolat fontosságát a helyére emelni.

A regionális Apa-Fia Köröket az önként jelentkező „nagykövetek” koordinálják. Eddig 15 helyszínen alakultak meg a helyi társaságok országon belül, valamint van már egy határon túli helyszín is. A tervek szerint az apák és fiúk értelmes tevékenységek végzésére találkoznak közösen, hiszen Bedő Imre vallja: a férfi a tetteken keresztül tudja leginkább érvényesíteni önmagát. Így hát közös barkácsolásra és sok más férfias, közös elfoglaltságra gyűlnek össze közösen, de a programokba belefér akár az üzemlátogatás, vagy a kirándulás és a kalandtúra is. A lényeg az együtt töltött, egymásra fordított idő, melynek keretében nemcsak férfihoz illő tevékenységeket gyakorolnak, hanem beszélgetnek is. Röviden: értéket teremtenek.

Minderre nagy szükség van abban a korban, amikor az apák szerepe elbizonytalanodott, valamint az édesapák a munka, túlórák mellett kevés minőségi időt tudnak a gyermekeikkel tölteni.

Hosszú távon azt tervezik, hogy mindemellett Apa-Lánya Köröket is alakítanak, hiszen az édesapák szerepe lányaik életében is ugyanolyan fontos.

Az Apa-Fia Körökről érdeklődjenek a Férfiak Klubja helyi társaságainál, melyekről az alábbi linken találhatnak információkat!

Fotó:
pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.