Menü

Az egészség a technikában

Nem véletlen, hogy a legmodernebb technikai újítások szinte kivétel nélkül kapcsolódnak valahogyan az egészségünkhöz. Vagy a betegségünkhöz. Véletlen?

Természetesen nem, hiszen a legmodernebb okostelefonok, laptopok, tabletek, okosórák és egyéb kütyük, valamint az azokra írt programok fejlesztése igencsak tudatos munka eredménye. És mi érdekli az emberek széles tömegeit? Többek között az egészségük és a „nemegészségük”. Az, hogy miért érzik magukat jól, vagy éppen rosszul a bőrükben.

Az okostelefonok esetében az egész dolog az olyan applikációkkal kezdődött, amelyek „mérték” a kalóriát, segítséget nyújtottak a diétához, a sportoláshoz, vagy bármihez, ami az egészségünkkel kapcsolatos. Ismereteket nyújtottak a különböző betegségekről és kezelési módokról, vagy akár számolták lépéseinket, megtett kilométereinket, stb.

A legtöbb ilyen alkalmazás persze nem volt több egy szépen kivitelezett trükknél, tisztelet a kivételnek.

A programok újabb generációja már mást tudott mutatni, előtérbe helyezte a különböző élettani méréseket, sportolás, mozgás, vagy más tevékenység közben.

A jövőben pedig még tovább fejlődnek ezek a dolgok, legmodernebb eszközeink amellett, hogy valóságos vizsgálati laboratóriummá változnak, olyan adatok összegyűjtésére lesznek alkalmasak, amelyek forradalmasíthatják az orvosi kutatásokat. A határ a csillagos ég, s ezek a folyamatok ismét bizonyítják, hogy a technikai fejlődés újra és újra hihetetlen távlatokat képes nyitni.

Az egészség (és a betegség) pedig fontos részei ennek fejlődésnek.

Fotó:
pixabay.com

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.