Menü

Az egészség a technikában

Nem véletlen, hogy a legmodernebb technikai újítások szinte kivétel nélkül kapcsolódnak valahogyan az egészségünkhöz. Vagy a betegségünkhöz. Véletlen?

Természetesen nem, hiszen a legmodernebb okostelefonok, laptopok, tabletek, okosórák és egyéb kütyük, valamint az azokra írt programok fejlesztése igencsak tudatos munka eredménye. És mi érdekli az emberek széles tömegeit? Többek között az egészségük és a „nemegészségük”. Az, hogy miért érzik magukat jól, vagy éppen rosszul a bőrükben.

Az okostelefonok esetében az egész dolog az olyan applikációkkal kezdődött, amelyek „mérték” a kalóriát, segítséget nyújtottak a diétához, a sportoláshoz, vagy bármihez, ami az egészségünkkel kapcsolatos. Ismereteket nyújtottak a különböző betegségekről és kezelési módokról, vagy akár számolták lépéseinket, megtett kilométereinket, stb.

A legtöbb ilyen alkalmazás persze nem volt több egy szépen kivitelezett trükknél, tisztelet a kivételnek.

A programok újabb generációja már mást tudott mutatni, előtérbe helyezte a különböző élettani méréseket, sportolás, mozgás, vagy más tevékenység közben.

A jövőben pedig még tovább fejlődnek ezek a dolgok, legmodernebb eszközeink amellett, hogy valóságos vizsgálati laboratóriummá változnak, olyan adatok összegyűjtésére lesznek alkalmasak, amelyek forradalmasíthatják az orvosi kutatásokat. A határ a csillagos ég, s ezek a folyamatok ismét bizonyítják, hogy a technikai fejlődés újra és újra hihetetlen távlatokat képes nyitni.

Az egészség (és a betegség) pedig fontos részei ennek fejlődésnek.

Fotó:
pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.