Mit kezdjünk fotóink ezreivel?
- Dátum: 2015.02.12., 08:46
A digitális technika és az okostelefonok térhódítása sok téren kinyitotta a világot. Igen ám, de vannak olyan esetek, amikor nem tudunk mit kezdeni azzal az óriási nagy szabadsággal. Ilyen a fotózás is, mármint a házi, klasszikus típus.
A házi, klasszikus fotózás néhány évtizede úgy zajlott, hogy egy átlagcsalád évente ellőtt egy-két filmtekercset. A fényképezés alkalom volt, nem a mindennapok része, csak születésnapon, karácsonykor és a nyaraláson került elő a gép. Az előhívott felvételek mindig meglepetést rejtegettek magukban: vajon hogy sikerült a kép?
Mindez megváltozott a digitális gépekkel, amelyek már sokkal gyakrabban kerültek elő a fiókból. A fotózás egyszerűsödése némileg leértékelte a pillanatot, az eseményt, hiszen ha nem sikerült a kép, lőttünk máskor, másikat.
Pedig hol voltak akkor még az okostelefonok... A fényképezőgéppé avanzsált eszközök életünk szinte minden percében készen állnak, és nem félünk használni őket. Mi ennek az eredménye? Havi több tucat, esetleg száz, azaz évi több ezer, vagy akár tízezer kép. Nagyobb esély van jó képet készíteni, ugyanakkor rengeteg a selejt, felelsleges fotó. Az emberek jelentős része az elkészítést követően ráadásul sokáig már nem foglalkozik a fotóval, pedig későbbi jó lenne ránézni, de a hatalmas, erősen vegyes minőségű mennyiség egyszerűen kezelhetetlen. Hiába mentjük, kategorizáljuk őket.
A legjobb megoldás az előhívás, persze ez sem gyerekjáték. A digitális tartalmakat ugyanis ki kell válogatni, ráadásul nem elég, ha előhívjuk őket, érdemes albumba rendezni a képeket, mert akkor őrződnek meg a legjobban nekünk és az utókornak.
Vásárolhatunk kész albumot, de készíthetünk is, utóbbi tevékenységet ma már rengetegen hobbiként is végzik. Nemcsak szórakoztató, önkiteljesítő, de hasznos elfoglaltság is.
Fotó:
pixabay.com
Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.
A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.
Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.