Felfedték titkaikat a Vígszínház művészei
- Dátum: 2015.01.25., 19:04
Színészek: figyelemmel kísérjük pályafutásukat, nap mint nap látjuk őket a televízió képernyőjén vagy a színpadon, de igazán sokat mégsem tudunk róluk… Csőre Gábor és Józan László a Vígszínház két népszerű művésze ezúttal kivételt tett, és elárulta néhány öltözői titkát. A kulisszák mögött kiderült, milyen módszekkel hangolódnak aznapi szerepükre, mielőtt este hét órakor felgördül a függöny.
A színészi pályán eltöltött évek alatt minden művésznél kialakulnak azok a rituálék, apró, de számukra mégis rendkívül fontos momentumok, amelyek nélkül nem kezdődhet el előadás vagy forgatás. Ilyen értelemben a Vígszínház két népszerű művésze Csőre Gábor és Józan László is a szokások rabja, nekik is megvannak a maguk sajátos szertartásaik, amelyekhez minden körülmények között ragaszkodnak.
A dzsungel könyvének Mauglija, a Hegedűs a háztetőn szabója, Baltazár a Tévedések vígjátékából, vagy a Barátok közt Nagy Tóbiása: csak hogy néhányat említsünk Józan László szerepei közül. Legyenek azonban bármennyire is különbözőek a karakterek, egy dologban hasonlítanak: megformálásuk nemcsak koncentrált színészi játékot, de rendkívüli fizikai erőnlétet is kíván.
„Nagyon fontos számomra, hogy mindig a legjobbat hozzam ki magamból, ezért a külső megjelenésre is különösen odafigyelek. Például már-már mániákusan, leltárszerűen nézem át a ruháimat minden előadás előtt, de itt említhetném azt is, hogy ha Maugli bőrébe bújok, biztosan lemegyek előtte az edzőterembe” – kezdte viccelődve Józan Laci. – „Emellett természetesen a szerepek megformálásban is maximalista vagyok, és mivel az egyik legfontosabb munkaeszközöm a hangom, így rendkívüli módon odafigyelek rá. Napi 5-6-szor teázom, ha kapar a torkom, este hagymát eszem és sós vízzel gargalizálok, színpadra lépés előtt pedig még a takarásban elszopogatok egy mentolos torokcukorkát.”
Lacitól Csőre Gábor vette át a szót, akit színházi szerepei mellett, olyan karakterek szinkronhangjaként is jól ismerhetnek a nézők, mint a Gyűrűk Ura trilógia Zsákos Frodója vagy a South Park Cartmanje.
„Én már viszonylag korán, délután fél hat körül bejövök a színházba, hogy minden szempontból akklimatizálódni tudjak. Az egyik öltözőben van egy vasrúd, amivel edzeni szoktunk a kollégákkal, és ez mindig felébreszt, de gyakran előfordul, hogy már előtte a Margitszigeten is futok egy kört. Egy színész nem lehet beteg, mert akkor elmarad az előadás, ezért ilyenkor télen mindent bevetek, hogy megelőzzem a bajt. Az egyik titkos fegyverem, hogy belélegzek egy keveset a citromos-eukaliptuszos bedörzsölős balzsamból, amely nagyon jót tesz a hangszálaimnak, beéneklés előtt pedig én is gyakran teázom” – mondta el Csőre Gábor, akit jelenleg többek között a Toldi, a Julius Caesar, A mester és Margarita, valamint A padlás című darabokban is láthat a közönség.
Forrás, fotó:
redlemon
Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.
A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.
Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.