Menü

Az állatgyógyászatban is kedveltek az alternatív módszerek

Az alternatív módszerek elterjedése manapság már nem csak a humán gyógyászatban, hanem az állatgyógyászatban is elterjedni látszik. Esetükben is használnak például akupunktúrát, virágterápiát, mágnesterápiát és sok egyéb alternatív módszert. A szakemberek sikerei tanúsítják, hogy igenis van helye a speciális típusú gyógyításnak az állatok esetében is.

Állatbarátként, sőt állatrajongóként egyre többet találkoztam Patadoki nevével, sokan dicsérték sikereit, eredményeit az állatgyógyászatban. Honlapján megtetszett a H.W.Cushing-tól idézett szlogen: „Az orvosi gondolkodás kötelez arra, hogy többet vegyünk figyelembe, mint egy beteg szerv, sőt többet, mint az egész szervezet – az egyedet kell látnunk a környezetében.”

Kicsit utána olvastam ennek a férfinak, hogy mit is tud, mivel foglalkozik, és meglepődtem: az alternatív módszereket ugyanúgy használják lovakon, kutyákon, macskákon, madarakon, vagy halakon, mint embereknél. Méghozzá nagy sikerrel és jó eredménnyel. Mindez nem valamiféle „kuruzslás”, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a Magyar Állatorvosi Kamara egyik legrégebben megalakult szervezeti egysége az Alternatív Állatgyógyászati Tagozat.

Az alternatív módszert más nevén szelíd módszernek nevezik, de nem azért, mert kevésbé lenne hatékony. Az elnevezés inkább onnan ered, hogy a gyógyszerek sok esetben egyszerre ártanak és használnak. Segítenek az alapproblémán, de a mellékhatások egyben más betegségeket eredményezhetnek. Ezért is hívják őket „gyógyító mérgek”-nek.

Természetesen a jó alternatív állatgyógyász rendelkezik állatorvosi alapismeretekkel, ami azt jelenti, hogy pontosan tudja, hogy mikor alkalmazható alternatív, és mikor a klasszikus módszer, valamint azt is ismernie kell, hogy például milyen esetekben használhat az állatok esetében a homeopátiás készítmény, vagy hogy mely betegségeknél nem használható az akupunktúra.

A holisztikus szemléletre azért van szükség, mert az állatok esetében is lehet olyan háttere a betegségeknek, amikre nem is gondolnánk. A kutyák például különösen érzékenyek az energiamezőkre, kifejezetten hat rájuk gazdáik hangulata, valamint igénylik a szeretetet és a foglalkozást. Ennek hiányában a gyerekekhez hasonlóan különböző betegségeket produkálhatnak – nyilvánvalóan nem akarattal. Így a hosszú távú sikeres gyógyulás érdekében nem csak a betegséget, hanem a körülmények széles spektrumát érdemes megvizsgálni az állatok esetében is. 

Fotó:
pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.