Menü

Az állatgyógyászatban is kedveltek az alternatív módszerek

Az alternatív módszerek elterjedése manapság már nem csak a humán gyógyászatban, hanem az állatgyógyászatban is elterjedni látszik. Esetükben is használnak például akupunktúrát, virágterápiát, mágnesterápiát és sok egyéb alternatív módszert. A szakemberek sikerei tanúsítják, hogy igenis van helye a speciális típusú gyógyításnak az állatok esetében is.

Állatbarátként, sőt állatrajongóként egyre többet találkoztam Patadoki nevével, sokan dicsérték sikereit, eredményeit az állatgyógyászatban. Honlapján megtetszett a H.W.Cushing-tól idézett szlogen: „Az orvosi gondolkodás kötelez arra, hogy többet vegyünk figyelembe, mint egy beteg szerv, sőt többet, mint az egész szervezet – az egyedet kell látnunk a környezetében.”

Kicsit utána olvastam ennek a férfinak, hogy mit is tud, mivel foglalkozik, és meglepődtem: az alternatív módszereket ugyanúgy használják lovakon, kutyákon, macskákon, madarakon, vagy halakon, mint embereknél. Méghozzá nagy sikerrel és jó eredménnyel. Mindez nem valamiféle „kuruzslás”, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a Magyar Állatorvosi Kamara egyik legrégebben megalakult szervezeti egysége az Alternatív Állatgyógyászati Tagozat.

Az alternatív módszert más nevén szelíd módszernek nevezik, de nem azért, mert kevésbé lenne hatékony. Az elnevezés inkább onnan ered, hogy a gyógyszerek sok esetben egyszerre ártanak és használnak. Segítenek az alapproblémán, de a mellékhatások egyben más betegségeket eredményezhetnek. Ezért is hívják őket „gyógyító mérgek”-nek.

Természetesen a jó alternatív állatgyógyász rendelkezik állatorvosi alapismeretekkel, ami azt jelenti, hogy pontosan tudja, hogy mikor alkalmazható alternatív, és mikor a klasszikus módszer, valamint azt is ismernie kell, hogy például milyen esetekben használhat az állatok esetében a homeopátiás készítmény, vagy hogy mely betegségeknél nem használható az akupunktúra.

A holisztikus szemléletre azért van szükség, mert az állatok esetében is lehet olyan háttere a betegségeknek, amikre nem is gondolnánk. A kutyák például különösen érzékenyek az energiamezőkre, kifejezetten hat rájuk gazdáik hangulata, valamint igénylik a szeretetet és a foglalkozást. Ennek hiányában a gyerekekhez hasonlóan különböző betegségeket produkálhatnak – nyilvánvalóan nem akarattal. Így a hosszú távú sikeres gyógyulás érdekében nem csak a betegséget, hanem a körülmények széles spektrumát érdemes megvizsgálni az állatok esetében is. 

Fotó:
pixabay.com

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.

Kutya a családban

Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.

Iskolai telefonhasználat pro és kontra

Mai témánk apropóját az adta, amit a minap olvastam a világhálón: a brit iskolákban szigorú ellenőrzési rendszert vezetnek be: az iskolák felelőssége lesz, hogy a diákok ne használhassák a mobiltelefonjukat a tanórákon. Iskolai telefonhasználat pro és kontra.

Ha nem múlik a gyereknél a köhögés…

Téli-télvégi időszakban gyakrabban betegek a gyermekeink, s különösen azok a gyerekek hajlamosak az influenzára, elhúzódó hurutos és/vagy száraz köhögésre, akik közösségbe járnak, azaz bölcsisek, ovisok vagy iskolába járnak, tehát szinte minden csemete.

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon, ami azt jelenti, hogy éhgyomorra indulnak el reggel – állapította meg egy kutatás, melyből sajnos megállapították, hogy három gyerekből egy reggelizés nélkül indul el otthonról az óvodába, iskolába.