Amikor egy gyerek kórházba kerül...
- Dátum: 2014.12.20., 21:18
- betegség, gyerek, kórház, kórházi látogatás, stressz
Különösen nehéz helyzet, ha egy gyerek kerül be a kórházba, hiszen a gyerekek számára a betegség mellett az idegen helyzet is komoly megpróbáltatást jelent.
Vannak olyan súlyosabb esetek, amikor egy beteg gyereknek hosszú időn keresztül gyakorlatilag a kórház az otthona, de még pár kórházban töltött nap is nagyon megterhelő lehet a gyerekek számára. A gyerekeknél ugyanis nemcsak a betegség jelenti az egyetlen problémát, maga az idegen helyzet is komoly stresszforrás lehet. A gyerekeket egy ilyen szituáció fokozottan megviseli, mivel őket érzékenyebben érinti a megszokott rutinból, illetve otthoni környezetből való kiszakadás.
Egyéves kor alatt még a gyerekek nem fogják fel, hogy hol vannak és mi zajlik körülöttük. Számukra a biztonságot jelentő szülők jelenléte biztosítja a komfortérzetet, így az idegen helyzet nem jelent akkora frusztrációt. Kicsit nagyobbaknál, egyéves kor felett azonban az otthontól, megszokott környezettől való távollét komoly stresszforrás lehet. Ők ugyanis már felfogják, hogy mi zajlik körülöttük, félnek a különböző vizsgálatoktól, ráadásul nem értik a helyzetet, gyakran úgy érzik büntetésből éri őket ez a sok rossz dolog.
Egy- két éves kor felett megnyugtatóak lehetnek a gyerekek számára a szülők jelenlétén kívül, kedvenc játékaik, és az otthonra emlékeztető tárgyak. Ismerősök, rokonok, barátok látogatása is fontos lehet főleg a nagyobb gyerekek esetében, segíthetnek elterelni a figyelmüket a kellemetlen vizsgálatokról, és a betegségről is.
Tervezett kórházi tartózkodás esetén pedig mindenképpen ajánlatos, hogy a szülők felkészítsék gyermeküket a rájuk váró megpróbáltatásokra, illetve az idegen környezet elviselésére. A felkészítés során lényeges szempont, hogy a gyerekek megértsék nem büntetésből kerülnek ebbe a helyzetbe, a cél az, hogy ők jobban érezzék magukat.
Fotó:
pixabay.com
„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?
Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.
A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.
Túl gyors világ, túl gyors gyerekek – A korai érés jelensége

„Milyen nagy már!” „Kész férfi/nő” – halljuk gyakran a megállapítást ismerős/ismeretlenektől hétköznapi szituációkban. A mai fiatalság a viselkedésben és érdeklődésben is egyre korábban érnek, sokkal fejlettebbek is. Eltűnő gyerekkor: Miért nőnek fel túl gyorsan a mai fiatalok?
Az anyatejes táplálás jótékony hatásai

Az anyatejes táplálás fontossága és jótékony hatásai a csecsemő fejlődése és az édesanya egészsége szempontjából is kiemelkedőek. Az anyatej egyedülálló összetétele révén a legideálisabb táplálék a baba számára, és számos rövid- és hosszú távú előnnyel jár.