Menü

Ne tömjük az antibiotikumot a gyerekbe!

  • Dátum: 2014.12.15., 15:23

Ne erőltessük az antibiotikumok használatát a gyermekeknél (sem), ha nem feltétlenül szükséges, ugyanis a készítmények egy része sokszor többet árt, mint használ. Például elhízáshoz vezethet.

Az antibiotikum varázsszó, főleg azok körében, akik nem konyítanak túl sokat az orvostudományhoz. Azaz a többségnél. Persze ezeket a gyógyszereket az orvos írja fel, sajnos sokszor fordul elő az a szituáció, hogy a szülő vasakaratának ráhatására. Ami egyszer meggyógyította a gyereket, az ugye biztosan jó lesz legközelebb is...

Az érme másik oldala, hogy bizonyos kutatások szerint az orvosok sokszor bizony ok nélkül javasolják, írják elő az antibiotikumos kezelést.

Az antibiotikumok szedését nemrég hozták összefüggésbe az elhízással. A széles spektrumú, azaz többféle baktériumfajt elpusztító típusuk esetében mutatták ki azt, hogy a gyakori fogyasztók nagyobb arányban veszélyeztetettek a túlsúly szempontjából.

A tendencia szerint a gyerekek (is) egyre többször kapnak ilyen kezelést (sokszor, mint említettük feleslegesen), ami már egészen korai életszakaszban az elhízás útjára terelheti a szervezetet.

Sajnos sok helyen alakult ki az a gyakorlat, hogy bizonyos betegségeknél automatikusan antibiotikumot írtak fel anélkül, hogy megállapították volna, hogy baktérium, vagy vírus okozta a fertőzést. Hogy miért? Így egyszerűbb és gyorsabb volt.

Miután kiderült, hogy ennek káros mellékhatásai lehetnek, haszna pedig kérdéses, nyilvánvaló, hogy az orvosi hozzáálláson is változtatni kell. A szülőkén szintúgy, a gyermek egészsége a legfontosabb, de a különböző kezelések okozta lehetséges árnyoldalakra, kockázatokra minden körülmény közt figyelni kell.

Fotó:
Pixabay.com

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Alvás a gyerekkel – együtt vagy külön?

Együtt vagy külön aludjunk? Legyen-e külön szobája a gyereknek? Gyermeket nevelő szülők körében ez az egyik legmegosztóbb kérdés. Két határozottan elkülönülő tábor áll egymással szemben.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.