Fájdalommentes, de életet menthet a gyermekultrahang
- Dátum: 2014.09.28., 18:22
Még idejében kezelni lehet egy kisgyermek esetében bármilyen rendellenességet, így a szakember már hat hetes kortól javasolja a gyermekultrahang vizsgálatot. A szűrés során a koponyát-, a hasat és a csípő tájékát ellenőrzik egy fájdalom és veszélytelen eljárás során.
Hat hetestől hat hónapos korig javasolják gyerekek körében azt a vizsgálatot, amely során a fejlődésben lévő szervezet esetleges elváltozásai derülhetnek ki. A baba ultrahangszűrési programban koponya-, hasi - és csípőultrahang szűrésre kerül sor. A fájdalommentes vizsgálat során – többek között - az agy szerkezetét, az agykamrák helyzetét ellenőrzik, esetleges anatómiai elváltozásokról, a májról, a lépről, az epéről, a hasnyálmirigyről, a kismedencei szervekről és vesék állapotáról alakul ki egy pontos kép.
Dr. Orbázi Zsuzsanna, az Emineo Egészségügyi és Baleseti Központ radiológusa minden kismamát megnyugtat: a vizsgálat nagyon hasznos, és semmilyen veszélyforrása nincsen.
A legfontosabb talán azt leszögezni, hogy az ultrahangvizsgálat egyáltalán nem árt a babának és teljesen fájdalommentes. Csupán annyi kellemetlenséget tudnék említeni, hogy a gél, amelyet használunk, hidegnek tűnhet az első pillanatokban, valamint néhány baba a rögzített testhelyzetet is nehezen tűri - ehhez az édesanya segítségét kérjük -, így némi sírás előfordulhat. A komplex szűrésbe a koponya, a has és a csípő vizsgálata tartozik, amely során kiderülhetnek a tüneteket nem okozó fejlődési variációk, esetleges, sajnálatosan kisded korban is előforduló betegségek. Leggyakrabban a húgyúti rendszer különböző eltéréseivel szembesülünk, amelyek általában kinőhetőek – fogalmazott a doktornő.
Az újbudai intézményben, bejelentkezés után, azonnal elvégzik a vizsgálatot, így a kisgyermekes szülők végérvényesen megnyugodhatnak babájuk egészsége miatt.
További információk:
www.emineo.hu
Forrás, fotó:
emineo
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.