Hogyan utazzunk gyerekkel?
- Dátum: 2014.07.03., 22:36
- gyermek, külföld, napsugárzás, oltás, Utazás
Az amúgy sem egyszerű nyaralási procedúrát alaposan megbolygathatja, ha útitársaink között gyermek is van. Melyek azok a dolgok, amelyekre ilyenkor oda kell figyelni?
Az első és legfontosabb a szülők megfontoltsága, elsősorban nekik kell eldönteni azt, hogy csemetéjük elég érett-e már ahhoz, hogy elvigyék nyaralni. Az egy év alattiak esetében például nem szokták ajánlani a hosszabb utazást, és általában a külföldi túrát sem. Persze, ahogyan említettük, minden mérlegelés kérdése, de mindenképpen bele kell számolni a dologba azt, hogy a nagyon picik nehezen viselik a hosszú utat, és az azzal járó kényelmetlenségeket. A különböző egészségügyi veszélyeket sem szabad figyelmen kívül hagyni, ha pedig a célországba valamilyen okból védőoltást ajánlanak, az természetesen számukra jó eséllyel kiesik.
Az utazás alapja a kényelmes testhelyzet és minden olyan felszerelés beszerzése, és autóba helyezése, amely kellhet a gyermeknek. Nem szabad otthon hagyni a kedvenc játékát, cumiját, ha kell, valamint a ruházat megfelelő kiegészítőit, voltaképpen minden olyan dolgot, amit otthon megszokott. Ami a komfortérzetét biztosítja. A kényelmes, laza ruházat mellett ilyenkor nyáron arra is oda kell figyelni, hogy a kicsinek ne legyen melege és a közvetlen napsütéstől is védve legyen. Utóbbi egy autóablakra szerelhető árnyékolóval egyszerűen megoldható.
A nyaralásra érdemes összeállítani egy kis házipatikát, ezt amúgy sokan maguknak is megteszik. Az alapvető gyógyszereket tartalmazó felnőtt csomagot a gyermekre tekintettel olyan dolgokkal egészítsük ki, mint fertőtlenítő oldat, steril gézlap, allergia elleni szerek, ragtapasz, olló, csipesz, lázmérő.
A káros napsugárzástól, leégéstől való védelmet nem lehet elégszer hangsúlyozni, főképp, hogy a gyermekek bőre még nagyobb odafigyelést igényel. Így nem hagyhatjuk ki a számukra megfelelő fényvédőt, és krémet sem.
A gyermekkel való utazás egyáltalán nem ördögtől való, de mint ahogyan említettük, komoly felkészülést és körültekintést igényel. Ha minden rendben, az egész család életre szóló, közös élményekkel gazdagodhat.
Fotó:
pixabay.com
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”
„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?
Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.
A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.