Menü

Hogyan hordozzunk?

A testen történő babahordozásra számtalan módszer és típus létezik a legegyszerűbbtől a bonyolultabbig, ám mindegyik lényege az, hogy a baba megfelelő testhelyzetbe kerüljön.

Amennyiben rossz eszközt használunk, vagy ami még gyakoribb helytelenül használjuk a hordozót az egyaránt káros lehet a babának és a hordozónak is.

A legfontosabb a támasztás. Egy jó hordozó minden oldalról szorosan támaszt, az újszülötteknél fokozottan oda kell figyelni a fej megfelelő pozíciójára is.

Akár kendőről, akár más típusú, például csatos hordozóról van szó, szintén lényeges a baba lábának a helyzete. A lábaknak nem szabad egyenesen lógniuk, a térdeknek felhúzott állapotban kell lenniük és ezt úgy tudjuk elérni, ha mindkét térd alatt van megfelelő támaszték. A párhuzamosan lógó léb kifejezetten káros lehet a baba csípőjének.

A jó babahordozóban a baba a hordozó alany, szülő felé néz és nem kifelé. Ennek egyrészt fizikai okai vannak, másfelől lelki. A gerinc csak úgy van megfelelő helyzetben, ha a baba felénk fordul és biztonságban is így érzi magát a legjobban, ami nagyon fontos a komfortérzet és az ebből adódó helyes testtartás miatt is.

A baba hőmérséklete minden helyzetben kardinális kérdés és a szülők általában kicsit túl is öltöztetik csemetéiket, biztos, ami biztos. A hordozóban viszont figyelni kell arra, hogy a mi testünk melege és az őt átölelő eszköz miatt a kicsire sem kell több ruhadarab, mint ami rajtunk van.

Hátul, vagy elöl? Ez is nagy kérdés. Általában testsúlyhoz szokták kötni, függ persze a hordozó alany teherbírásától, edzettségétől. Valakinek öt kiló felett már érdemes hátratenni a gyereket, míg mások bírják akár 8-10 kilóig is. Egy biztos: nem érdemes sokáig húzni a dolgot, mert a hordozó is egészségkárosodást szenvedhet.

Fotó:
pixabay.com

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?

Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.

A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.