Menü

Kávézás helyett napozás

A kávé, a koffein rengeteg ember számára a nap igazi elindítását jelenti, de sokan nem tudják, hogy ha nagyon akarjuk, könnyedén helyettesíthetjük a felkelés utáni feketét.

A kávéról, a kávézásról rengeteg szó esik. Korábban sokszor érte kritika a legnépszerűbb élénkítő italt, manapság a legtöbb táplálkozási szakember azt mondja: napi egy-két pohár nem árt, sőt használ is. A fekete teát szintén nagyon sokan fogyasztják nap, mint nap, szintén egészséges italról van szó, persze csakis mértékkel fogyasztva.

De lássuk, mi az, amit konkrétan kapunk ezektől a reggeli ébresztőnek szánt italoktól! A bennük lévő koffein először is élénkíti az agyműködését, a vérkeringést és az anyagcserét. Jót tesz az ereknek, éberré tesz, ugyanakkor megvan az a negatív tulajdonsága, hogy hatása rövid, ráadásul hosszabb távon épp a teljesítőképességet csökkenti. Még hosszabb távon a koffein becsaphatja a szervezetet, amely fáradt, de a szer hatása miatt ezt nem érezzük kellően. Ebből természetesen komolyabb egészségügyi problémák is adódhatnak.

Mint említettük, a fogyasztási határérték alatt maradva ilyen problémáink valószínűleg nem lesznek, ugyanakkor még az az egy reggeli fekete is helyettesíthető azoknak, akiknek van erre igényük és kitartóak, eltökéltek.

Ilyen lehet a reggeli napozás, napfürdő. Elég 15-20 percet, minél több szabad bőrfelülettel, a napon tölteni felkelés után rendszeresen, igaz, ez időjárás és évszakfüggő. A szakemberek szokták tanácsolni a vízfogyasztást, esetleg némi sóval vegyítve, ami energiát adhat a napra. Ajánlják még a karfürdőt (hideg vízben, könyék felett, 30 másodpercig), és a szabad levegős légzőgyakorlatokat.

Persze a kávézást egyik sem fogja kiütni a divatból, de aki életmódot akar változtatni, annak megfelelő alternatívát kínálnak ezek a módszerek.

Fotó:
pixabay.com

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.