Nagytakarítás természetesen
- Dátum: 2014.04.28., 20:31
- ablaktisztítás, ecet, környezetbarát, takarítás, tavaszi nagytakarítás, tisztítószer
Ha a reklámokból indulunk ki, akkor egy alapos tavaszi nagytakarításhoz szintetikus és veszélyes vegyszerek garmadát kell beszereznünk, ami amellett, hogy egy kisebb vagyonba is kerül, még a környezetre nézve is komoly terhelést jelent.
De valójában nincs szükség ennyi vegyszerre ahhoz, hogy kellően tiszta legyen a lakásunk, ráadásul egyszerű, természetes anyagokat használva nemcsak pénztárcánkat, hanem környezetünket is megkímélhetjük.
Ablaktisztításra, fürdőszoba tisztításra is kiválóan alkalmas az ecet. Érdemes félre tennünk a kiürült spriccelő fejjel ellátott flakonokat, ezekben megfelelően hígíthatjuk az ecetet, és már is szert tettünk egy praktikus, olcsó, és hatékony tisztítószerre.
Eldugult, vízköves vagy erősen szennyezett WC takarításánál érdemes mosószódát használni, ha még ecetet is használunk hozzá, akkor egy pezsegő, erős tisztító hatást érhetünk el, ami oldja a dugulást és a szennyeződéseket is.
Padló- és bútorfényezésre alkalmas az olívaolaj, a portörlés után használjunk egy kevés olajat a felületen, majd töröljük át száraz ronggyal is. Egyébként lenolajjal és egy kevés citromlével is kezelhetjük a padlófelületek, ha pedig alaposabb fertőtlenítésre van szükség, akkor teafaolajjal próbálkozzunk, melynek jelentős antibakteriális hatása van.
Bár manapság kampányszerűen reklámozzák a különböző szuper hatású légfrissítőket is, ezek használatát több szempontból is érdemes kerülni. Egyrészről a kellemetlen szagok elnyomása sosem jó taktika, inkább szüntessük meg a szag forrását, és szellőztessünk. Ráadásul ezek szintetikus, mesterséges anyagok, nem valami egészséges hogy állandóan ezeket lélegezzük be. De ha mindenképpen kifejezetten kellemes illatot és hangulatot szeretnénk varázsolni kitakarított otthonunkban, akkor használjunk inkább illóolajokat, melyeknek még egészségmegőrző szerepük is lehet.
Fotó:
pixabay.com
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?