Menü

Nem betegség, tünet

A láz nem betegség, hanem tünet, mely a szervezet egyik legfontosabb védekező reakciója a baktériumokkal illetve a vírusokkal szemben.

A magasabb testhőmérséklet az immunrendszer fokozott működésére utal, vagyis beindul a szervezet belső védekező mechanizmusa.

A lázas állapot során növekedni kezd a hőtermelés, csökken a hőleadás, melynek következtében magas testhőmérséklet alakul ki. A kéz és a lábfej elfehéredését valamint hidegrázást is tapasztalhatunk ilyenkor, melyet a lázas állapotot kísérő átmeneti érszűkület okoz.

A lázcsökkenést olyan „tünetek” jelzik, mint például melegérzés, verejtékezés, újból kitágulnak az erek, és persze a közérzet is javul.

A magas testhőmérséklet gátolja a kórokozók szaporodását és gyorsítja az ellenanyag- termelést, vagyis szervezetünk intenzíven küzd a betegség ellen. Éppen ezért nem kell minden esetben, azonnal drasztikus lázcsillapítási módszereket bevetni. A szervezet védekező rendszere 37- 38 fok körül a legaktívabb, ha viszont tovább emelkedik a testhőmérséklet, akkor már érdemes csillapítani a lázat. A magas láz ugyanis megterheli a keringést, a szívműködést, vagyis magas láz hatására a szervezet túlzottan legyengülhet, energiaraktárai kimerülhetnek.

Fotó:
pixabay.com

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.