Menü

Plusz védelmi szint a szájban

A különböző szájöblítők használata nem helyettesíti a fogmosást, viszont kiegészíti annak védőhatását. Fogalmazhatunk úgy, beépít még egy védelmi szintet a szuvasodás, íngyulladás ellen.

A szájápolás alapja a fogmosás, amelyet naponta két-három alkalommal el kell végezni. Emellett több kiegészítő lehetőség áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy még nagyobb biztonságban tudjuk fogaink, ínyünk és szánk egészségét.

A szakemberek fogmosás után ajánlják a szájöblítők használatát, méghozzá azért, hogy a nem kívánatos baktériumok elpusztuljanak. Elegendő naponta egy-két korttyal öblögetni egy, vagy két alkalommal, s máris sokat tettünk egészségünk érdekében.

Szájöblítőből, öblögetőből rengetegféle van, és azok egyik alfaja, a sima, mindennapos használatra gyártott szájvizek kínálata is széles skálán mozog. A legtöbb tartalmaz alkoholt, ami nem jelent gondot, kivéve azok számára, akik sokat dohányoznak, nekik az alkoholmentes formát ajánlják, mert előbbi segíti a füstből származó káros anyagok felszívódását.

A szájvizeket természetesen nem szabad lenyelni, azonban ha nyelünk belőle egy kicsit, az nem okozhat különösebb gondot. Miután öblítettünk, fontos, hogy egy ideig nem együnk, vagy igyunk, mert ezzel csökkentjük a szájvíz hatékonyságát. A legjobb használati időszaka a szájöblítőknek az esti fogmosás előtt, lefekvés utáni alkalom.

Fotó:
cedruspatika.hu

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.