Illóolajok szerepe az egészségmegőrzésben
- Dátum: 2014.02.11., 15:53
- aromaterápia, egészségvédő hatás, fertőtlenítés, illóolaj, megelőzés, nyugtató hatású
Az illóolajokat több ezer éve használja az emberiség egészségmegőrzésre, az aromaterápia megelőzésre és gyógyításra is alkalmas.
Az illóolajok jótékony hatásait kihasználhatjuk párologtatás útján, amit megtehetünk egyszerű aroma mécsesekkel, vagy nagyobb terekben is alkalmazható esszenciális olaj diffúzorok segítségével. A diffúzorok olyan elektromos készülékek, melyek inhalálásra, illatosításra és párologtatásra egyaránt alkalmasak.
A diffúzorok segítségével jelentős egészségvédő hatást tudunk elérni például iskolákban, óvodákban is. A kellemes atmoszféra megteremtése mellett ugyanis a megfelelő illóolajok párologtatásával fertőtleníthetjük a levegőt, ami a betegségek megelőzése szempontjából jelentős lehet. Például a citrom, vadlevendula, és a rozmaring olaj immunerősítő hatású, ezeket érdemes alkalmazni járványok ideje alatt. A fenyő olaj pedig nemcsak a levegő fertőtlenítésére alkalmas, hanem figyelem serkentésére is bevethetjük.
Iskolákban délelőttönként használhatunk tanulást (koncentrációt, figyelmet) serkentő illóolajokat, óvodákban délutánonként pedig nyugtató hatású, vagyis elalvást segítő esszenciákat érdemes párologtatni. Ha már betegek vagyunk, akkor másfajta olajokat, vírusölő illóolajokat ajánlatos használni, ilyen például a madagaszkári kámfor, a vadlevendula olajból pedig kiváló torokfertőtlenítőt készíthetünk.
Egyébként az illóolajat nemcsak párologtatás útján hasznosíthatjuk egészségünk megőrzésének érdekében, hanem használhatjuk úgy is, hogy bekenjük vele a testünket akár napi rendszerességgel is. Ilyenkor az illóolajat valamilyen növényi olajba (például: makadámdió olaj) kell bele keverni, napi 8 csepp illóolajat ajánlanak a szakemberek három héten át, kúraszerűen.
Fotó:
sxc.hu
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.