A hit és a siker kapcsolata
- Dátum: 2013.12.09., 11:41
- eredmények, hit, optimizmus, siker, természetfeletti
Sok minden kell ahhoz, hogy sikeresek legyünk. Az optimizmus, az önbizalom, a magabiztosság, a céltudatosság mindenképpen meghatározó tényezőnek tűnik a sikerhez vezető úton. Mindezek azonban magukban rejtik a hit jelentőségét, hit nélkül nincs siker.
A hit számos dologban megmutatkozhat (nemcsak vallással kapcsolatban), hihetünk a sorsban, önmagunkban, a szerencsében, vagy akármilyen természetfeletti erőben. A hit sokféleképpen megnyilvánulhat, és tárgyat ölthet, a közös pont, hogy a legtöbb esetben aktivizál, és plusz energia forrásként működik.
Ebből kiindulva talán már nem is olyan jelentős felfedezés, hogy a hit bizony elengedhetetlen feltétele a sikernek. Ez a fajta hit persze nem azt jelenti, hogy hátradőlve várom és elvárom az eredményeket. Az aktív hit inkább egy általános optimizmust jelent, mely komoly erőforrásként segít minket céljaink elérésében. Átsegít minket a kudarcokon, a kríziseken, mert ha ezeken a pontokon megállnánk és leragadnánk, akkor sikereket sem érnénk el.
Furcsán hangozhat, de hit esetében is beszélhetünk tudatosságról, bizony néha hitünket is meg kell támogatni, gyógyítani. Fontos az önbizalom építés, a céltudatosság, a másokba vetett bizalom. Emellett lényeges a nyitottság is, sokszor váratlan csatornákon érkezik a megerősítés, vagy az inspiráció, amely új lendületet adhat hitünknek. Ilyen lehet egy jó beszélgetés, egy váratlan találkozás, egy meditatív elmélyülés, egy ima, vagy egy könyvben olvasott megragadó gondolat. Ezek mind táplálhatják hitünket, segítve minket ezzel a sikerhez vezető úton.
Fotó:
pixabay.com
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.