Minden negyedik férjezett nő családon belüli erőszak áldozata Kínában
- Dátum: 2013.11.27., 15:45
Az Összkínai Nőszövetség (ACWF) adatai szerint a házastársi kötelékben élő asszonyok egynegyede szenved családon belüli erőszaktól Kínában - segítséget ugyanakkor csupán töredékük kér.
A nők jogainak és érdekeinek érvényesítését szolgáló - kormányzati fenntartású - szövetség becslései szerint minden negyedik férjezett nő vált már házassága során családi erőszak áldozatává, vagyis szenvedett el valamilyen szintű bántalmazást otthonában, férje részéről. Ez a 270 millió kínai családot alapul véve csaknem hét magyarországnyi hölgyet jelent. A megdöbbentő statisztikát Tan Lin, az ACWF főtitkárja most ismertette egy szakmai konferencán, a jelenséget "a társadalmi fejlődés rákfenéjének" nevezve - írja a sina.com hírportál.
Az ACWF honlapján fellelhető statisztikák szerint évente mindössze 50 ezer nő kér segítséget a gyengébb nemet segítő szervezetektől, családon belüli erőszak miatt ennek töredéke fordul bírósághoz. Ennek egyik oka a kínaiak magánügyeket illetően hagyományosan szégyellős volta, valamint a család elsőségét hirdető nevelés, de hozzájárul a jogi védelem hiánya is.
Tíz évvel ezelőtt az ilyen esetek ismeretlennek számítottak az országban. Az érintett nők védelmére a mai napig csupán tartományi szinten létezik szabályozás, a nemzeti szintű jogszabály megalkotása a hivatalos tájékoztatás szerint jelenleg is folyamatban van. A törvény tartalmáról ráadásul egyelőre szinte semmit nem lehet tudni, annak ellenére sem, hogy a tervezet nyilvánosságra hozatalára az év elején 12 ezer aláírást tartalmazó petíció szólította fel a törvényalkotókat.
A nők ellen családon belül elkövetett erőszak kérdése tavaly év vége óta számít "forró témának" Kínában. Akkor a 42 éves Li Jen esete váltott ki hatalmas visszhangot, miután halálra ítéltek őt amiatt, hogy - több év szenvedés után - megölte az őt sok esetben súlyosan bántalmazó férjét. Ezt követően, ez év elején, az ország egykori álomházasságának is családon belüli erőszak vetett véget. Az amerikai Kim Lee - számos korábbi tabut megdöntve - százmilliók előtt tárta fel a bántalmazását bizonyítói fotóit, azokat az internetre is feltöltve, és példáját azóta számos hölgy követte. Lee a hét elején egy, a hozzá hasonló cipőben járókat segítő alapítvány felállításának tervét jelentette be, ami újabb ösztönzőként hathat a helyzetükön változtatni kívánó áldozatok számára.
Forrás:
MTI
Fotó:
kigondoltam.blog.hu
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.