Menü

Vákuumal gyógyítanak

Már Hippokratész is elismerően írt a köpölyözésről. Több ezer éves módszer, amelynek célja a salakanyagok eltávolítása, az energiapályák felturbózása, szabaddá tétele.

A köpölyözést már az ókorban is eredményesen használták, a magyar népi orvoslásban pedig az egyik leghatékonyabb módszernek tartották bizonyos betegségek esetében.

Az egyik legismertebb ókori orvos, Hippokratész is elismerte a köpölyözés jelentőségét. Egyik írásában azt emelte ki, a köpölyözés segítségével szabaddá válnak az energiapályák, újra beindul a beteg testrészben is az energia áramlás, a módszer pedig kivezeti a felhalmozódott mérgeket, ugyanakkor megszünteti a blokkokat, a csomókat.

A köpölyözés egy külsőleg alkalmazható gyógyító folyamat. Régen valamilyen állat szarvát, bambuszt használtak, manapság modernebb, üvegből készítik a köpölyöző formát.

A beteg felületre speciális üvegedénykéket helyeznek, majd innen a levegő kiszippantásával vákuumot képeznek. Ennek hatására a problémás területen megemelkedik a bőrfelszín, aktivizálódik a beteg rész, feloldódnak a csomók, a ciszták, a blokkok, a lerakódott zsírok és méreg anyagok. Újra beindul az eddig rosszul működő testrészben az energia áramlás,s megszűnnek, enyhülnek a panaszok.

A szakemberek a köpölyözést reumatikus fájdalmak enyhítésére, keringési panaszok, légúti betegségek, meghűlés, emésztési problémák, izomfájdalmak esetén javasolják, de depresszió esetén is eredményesen alkalmazható. A modern kozmetika rájött, hogy a narancsbőr, a cellulitis kezelése is igen hatékony a köpölyözés segítségével, hiszen a vákuum segítségével megszűnik a zsír és egyéb méreganyagok lerakódása.

Fotó:
kinaigyogyaszat.hu

Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.

A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.

Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.

A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.