Milyen veszélyeket rejthetnek a kozmetikumok?
- Dátum: 2013.11.07., 14:47
- bőrápolás, illóolajok, káros összetevők, kozmetikumok, kőolaj származékok, tusfürdő
Bizonyos kozmetikumok gyakran tartalmaznak olyan szintetikus anyagokat, melyek kiválasztásánál nem a hasznosság és a természetesség a fő szempont, hanem hogy minél olcsóbb alapanyag legyen.
Például a tusfürdők többsége tartalmaz valamilyen szulfáttal végződő összetevőt. Ezek a habzó anyagok lemossák a bőr- flórát, vagyis nem segítik, hanem gátolják a bőr természetes védőrendszerének működését.
Ha természetesség hívei vagyunk, és szeretnénk kikerülni a káros kemikáliákat tartalmazó kozmetikumokat, akkor tusfürdő helyett például házi szappant (például olívaolaj vagy kókuszzsír alapú) érdemes használnunk. Sok fórumon találhatunk segítséget a szappanfőzéshez, és nem bonyolult technikákról van szó.
A következő kardinális pont, a dezodorok használata. Sokszor elhangzik, hogy a dezodorokban található alumínium származékok nagyon káros, rákkeltő anyagok. Az alumínium- só blokkolja a verejtékmirigyek működését, amely egyúttal gátolja a méreganyagok távozását a szervezetből. És bár manapság különösen ciki izzadni, mégis a legfőbb motiváció a dezodorok használatára, a kellemetlen szagok elkerülése, megszüntetése.
Régóta hangoztatott téma a dezodorokkal kapcsolatos ellenvetések. Talán emiatt is, mára már a drogáriák polcain külön polcokon vannak elhelyezve az alumíniummentes dezodorok. Ha nagyon elszántak vagyunk, és teljesen ki akarjuk zárni életünkből ezeket a kemikáliákat (káros összetevőket), akkor végtelenül egyszerű módon szódabikarbonátot is használhatunk. A szódabikarbonát szárazon, vagy feloldva (teában vagy vízben) is alkalmazható, amely természetes módon, mellékhatások nélkül segít távol tartani a szagkeltő gombákat, baktériumokat, és egyúttal gátolja a túlzott izzadást is.
A különböző parfümériák helyett akár illóolajokat is használhatunk, melyek segítségével abszolút természetes úton kellemes illatokhoz juthatunk. A nevük alapján esetleg tévesen arra következtethetünk, hogy az illóolajok eltömítik a pólusokat. Ez inkább a kőolaj származékokra igaz (például: vazelin, parafin olaj), az illóolajok, mint például az olívaolaj, makadámdió olaj könnyen felszívódnak, és még zsírós bőr kezelésére is alkalmasak.
A természetes bőrápolás elengedhetetlen eleme a sheavaj, amely rendkívül jól ápolja a bőrt, védi a bőr- flórát. A kókuszzsír is kiválóan alkalmazható testápolásra, és mivel nem tartalmaz mesterséges összetevőket (illatanyagok, színezék, tartósítószer) nem terheljük feleslegesen káros anyagokkal szervezetünket.
Fotó:
pixabay.com
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.