Bőrápolás a hidegebb hónapokban
- Dátum: 2013.11.01., 20:52
- ajakápolás, B- vitamin, bőrápolás, bőrradír, szájszárasság, természetes ajakápoló
A hidegebb hónapokban a szeles idő, a központi fűtés száraz levegője bizony megviseli, érzékenyebbé teszi arcbőrünket. Éppen ezért arcbőrünk regenerálása, mélyhidratálása nagyon fontos.
A szakemberek azt tanácsolják, hogy ilyenkor napközben használjunk tejszerű krémeket, éjszakára pedig nem árt zsírosabb kozmetikai készítménnyel ápolnunk bőrünket.
Heti rendszerességgel érdemes bőrradírt is használni. Az elhalt hámrétegek eltávolítása azért fontos, mert így a tápanyag könnyebben bejut bőrünk mélyebb rétegeibe.
Ha már a bőrápolásról van szó, nem szabad megfeledkeznünk ajkunkról sem! Nemcsak esztétikai szempontból fontos ajkunk ápolása, hanem bizonyos fertőzések elkerülése miatt is. Általában nem is gondolunk bele, hogy ajkunk, testünk legérzékenyebb bőrfelülete. Ahogy említettük a hidegebb hónapokban különösen jellemző, hogy bőrünk és ajkunk kiszárad. Ugyanakkor a külső környezeti tényezőkön kívül érdemes szemügyre venni a belső okokat is. Télen például kevésbé észleljük a folyadékveszteséget, emiatt hajlamosak vagyunk kevesebbet inni. A kevés folyadékfogyasztás bizony bőrünk állapotára is rossz hatással van, gyakran okoz szájszárazságot is. Ilyen tünetekkel jár egyébként a B- vitaminhiány is, melyet például a következő élelmiszerek fogyasztásával pótolhatunk: tejtermékek, tojás, máj.
A vazelin alapú rúzsok és szájfények ugyan védik ajkunkat a kiszáradástól, de éjszakára mindenképpen alaposan mossuk le ezeket a kozmetikai szereket, mivel alattuk nem tud levegőzni a bőrünk. A legjobb, ha természetes anyagokkal ápoljuk bőrünket. Ajakápolót például házilag is készíthetünk a következő módon: méhviaszt gőz felett megolvasztunk, ehhez kakaóvajat keverünk, esetleg pár csepp E-vitamint is tehetünk hozzá. Ilyen módon természetes anyagokkal ápolhatjuk ajkunkat, megkímélve bőrünket a különböző kemikáliáktól, tartósítószerektől. Egyébként az olívaolaj, a mandulaolaj és a kókuszzsír is kifejezetten alkalmas a bőrápolásra.
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.