Szexuális vágyak- jönnek, mennek…
- Dátum: 2013.09.15., 18:20
- egészség, egészséges életmód, életmód, kezelés, libidó, párkapcsolat, potencia, szemérmesség, szex, szexualitás, zavar
Zeller, paradicsom, banán, avokádó, méz- csak néhány élelmiszer a sok közül, melyeknek a közvélemény vágyfokozó hatást tulajdonít.
A tudomány ezt azonban egyáltalán nem támasztja alá. Placebo hatás mindig fennállhat, de a szakemberek állítása szerint csak nagyon kevés olyan természetes anyag van, amely valóban növeli a szexuális vágyat. Pusztán külső tényezők, például bizonyos ételek önmagukban nem teremtik meg az intim együttlét feltételeit.
Érdekesség, hogy a jó szex körülbelül 4-5 évvel is meghosszabbíthatja életünket. Persze nem ez a fő érv, hogy foglalkozzunk a problémával.
Orvosok szerint lelki és fizikai tényezők egyaránt okozhatnak potenciazavarokat, ráadásul hatásuk egymást erősítve jelenik meg általában. Vagyis például cukorbetegség, vérnyomás zavarok közrejátszhatnak ilyen jellegű probléma kialakulásában, de ez majdnem minden esetben lelki tényezőkkel is összefügg.
Fontos tudni, hogy a potenciazavar egy betegség első tüneteként is jelentkezhet. Vizsgálatok bizonyítják, hogy azoknál, akik merevedési zavarokkal küszködtek, 2 éven belüli szívinfarktus kialakulásának kockázata nagyon magas.
A cukorbetegek között közel 50%-ban jelentkezik a potenciazavar. És még mindig nagyon szemérmesen hallgatunk ezekről a problémákról. Inkább az internethez fordulunk segítségért, ami tévút lehet. Főleg olyan esetben, ha hinni kezdünk az interneten árult csodaszerek potencianövelő hatásában.
Érdemes megemlíteni azért az életmód szerepét, az elhízás és mozgás szegény életvitel szintén negatív hatással lehet szexuális életünkre. És mielőtt a fizikai tényezőkre koncentrálnánk csak, nem árt szemügyre venni párkapcsolatunkat sem, hiszen a lelki okok gyakran a háttérben, elrejtve maradnak kezeletlenül.
Fotó:
pixabay.com
Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.