Menü

Jól tűrik a hőséget

  • Dátum: 2013.07.28., 18:24

Mi felnőttek nehezebben viseljük a kánikulát, a forróságot, mint a kisgyerekek, vagy a babák. Ha nem öltöztetjük túl őket, nekik mintha fel sem tűnne a nagy meleg.

A tapasztalt anyukák is szembesülhetnek azzal, hogy elbizonytalanodnak, miként öltöztessék a nyári forróságban a csemetéjüket. Ne legyen melege, ne izzadjon meg, de ne is fázzon meg. Nehéz a döntés. Olvassák el babaöltöztetési tippjeinket.

Amikor rólunk is folyik a víz, a lakásban szinte megáll a levegő, akkor a legjobb, ha a kicsire nem adunk mást, mint a pelenkát. Ha már szobatiszta a gyermekünk, akkor pedig elég egy fürdőnadrág, vagy fürdőbugyi is.

A séták, kinti játék alkalmával valami könnyű ruhaneműt válasszunk. A legjobb a pamut ruha, a body és társai, de mindenképpen kerüljük azokat a darabokat, amik rátapadhatnak, amikben megizzadhatnak a gyerekek.

A még kicsi babákra elég egy ujjatlan, vagy rövid ujjú body. Zokni és cipő sem kell rájuk, szívesen rugkapálnak a meztelen kis lábacskáikkal. A nap ellen a fiúknak egy baseballsapka, vagy más nyári sapka ajánlott, a kislányokra akár széles karimájú kalapot, világos gumis kendőt, de más nyári fejfedőt is tehetünk. Lehetőleg valami fehér színűt válasszunk, a sötétebb, fekete színűek csak tartják a meleget, ami egyáltalán nem jó a kicsik kobakjának, ugyanis könnyen felforrósodhatnak.
A totyogókra mindenképpen húzzunk szandált, vagy más szellőző lábbelit, de a zokni egyáltalán nem kötelező.

A kisgyerekek esetében a lányoknak egy lenge nyári ruha, vagy egy szoknya pólóval, a fiúknak egy rövidnadrág pólóval a legjobb választás a sétákhoz, a játékhoz. Mindenképpen legyen kényelmes a ruha, könnyű viselet, ne érezzék nyűgnek a ruházatot. A lábbeli kiválasztása az ő esetükben szinte már magától megy, ugye?

Ha fürdőzni, hűsölni szeretnénk valamilyen fürdőben, vagy esetleg az otthoni pancsolóban, akkor nyugodtan vetkőztessük meztelenre a csemetét, számára ugyanis ez a legkényelmesebb, a legideálisabb a pancsolás közben. A nagyobbacska gyerekekre azért mindenképpen adjunk fürdőbugyit, nadrágot, hiszen ők már jönnek-mennek, így értelemszerűen a fertőzés veszélye is nagyobb az esetükben. A parton természetesen a pelenkát tegyük vissza a babákra, nehogy baleset történjen a szomszéd leterített törölközőjén.

Éjszaka sem kell túlzásba vinni az öltöztetést. A legjobb, ha egy vékony bodyban alszanak a kicsik, a nagyobbakra pedig adjunk egy trikót és egy alsóneműt. Ha a kánikula éjszaka is kitart, elég egy bugyi/alsónadrág, a trikót el is hagyhatjuk.

Fotó:
sxc.hu

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.