Nyaral a baba
- Dátum: 2013.07.23., 21:21
Kisgyerekkel, babával utazni nem könnyű, azonban, ha bababarát szállást választunk szabadságunk eltöltésére, mindenképpen helyet spórolunk a bőröndben.
Három hónapos kor alatt semmiképpen se utazzunk kisbabával. Számára még az otthoni, megszokott környezet a legmegfelelőbb, ott érzi jól magát. Amikor a csemeténk már nagyobbacska, bátran vágjunk neki egy pár napos kikapcsolódásnak, de számoljunk vele, az éjszakáink nem feltétlenül lesznek csendesek és nyugodtak, mint otthon.
Csecsemővel utazni meglehetősen nehézkes. Rengeteg holmit kell magunkkal vinni, bár, amennyiben gyerekbarát szállásra lelünk, sok mindent otthon hagyhatunk.
A baba megszokott ruházatán kívül gondoljunk arra, nem otthon töltjük az éjszakákat, ezért szükség lesz valamire a hazai közegből _ például egy plüssállatra, egy pihe-puha takaróra _ amit magához húzhat, ami megnyugtatja az idegen helyen, ami segítségére lehet az elalvásban is. A szállodákban vagy utazó-, vagy kiságyat biztosítanak a kicsiknek, de az olcsóbb szálláshelyeken nem mindenütt gondolnak erre. Egy kisebbre összecsukható utazóágyhoz a különböző internetes használt holmikkal foglalkozó oldalakon már 3-5 ezer forintért hozzájuthatunk, újonnan viszont valamivel többet kell költenünk rá, sőt akár 20 ezer forintot is elkérhetnek egy márkásabb, tágasabb, kényelmesebb darabért.
Ha vízparton pihenünk, mindenképpen szerezzünk be baba úszógumit, amelyből nem tud kicsúszni a kicsi, és az úszópelenkáról sem feledkezzünk meg. Nagyobb gyerekeknek a karúszó elengedhetetlen kelléke a vízparti szünidőnek. Nem árt gumitalpú , műanyag szandál, vagy cipő használata sem, hiszen a baba talpát megégetheti a homok, beleléphet a parton eldobott éles tárgyakba, kövekbe.
Mondanunk sem kell, hogy a gyerek naptej, napozás után bőrnyugtató krémek is kötelező kellékei a szabadságnak. Vihetünk saját szappant, vagy tusfürdőt is, ugyanis a babák bőre még rendkívül érzékeny, s a hotelekben hiába adnak tisztálkodó szert, az nem biztos, hogy megfelel a legkisebb családtagnak.
Gondoljunk arra is, hogy reggel, este, netán éjszaka, amikor megébred a csemete, mit szokott inni, enni. A cumisüveg melegítő igen praktikus dolog, ráadásul kis helyen is elfér és a tápszer készítéshez vizet, tejet, de konzerves babaételt is melegíthetünk benne. Egy ilyen szerkezet sem túl nagy beruházás, három-nyolcezer forintba kerül márkától, minőségtől függően, de használtan olcsóbban is hozzájuthatunk. Egyébként a jobb szállodákban azért ilyen is van.
Saját tapasztalatból tudom, a gyerekbarát szállodában is jól jött egy reszelő, amivel reggel el tudtam készíteni a reszelt almát, a babapiskótával. S ide sorolnám azt is, mindig vigyünk magunkkal mosogatószert és szivacsot, hiszen a cumisüveget feltétlenül valahogy tisztára kell mosni. Nem árt bekészíteni néhány evőeszközt is, papírtörlőt, vagy szalvétát, s egy kis üveges mosószert a gyümölcsfoltok miatt.
S ha már azt gondoltuk, mindent bepakoltunk és mindenre gondoltunk, akkor ne bosszankodjunk, amikor a parkolóból kigurulva még eszünkbe jut valami. Inkább fussunk vissza érte, mert tuti biztos, hogy az otthon felejtett holmira lesz szükségünk, amint megérkezünk a nyaralóhelyre.
Fotó:
sxc.hu
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.