Menü

Ne hagyd, hogy a lustaság erőt vegyen rajtad

  • Dátum: 2013.07.01., 14:58

Bár jó lenne előbb összepakolni és hazamenni, mégis csak rosszabbul járnák vele, mintha még kitartanánk egy kicsit a munkával.

Persze jóval egyszerűbb lenne legyinteni és azt mondani, „majd holnap megcsinálom”, de ha holnap is ilyen kedvünk lesz, ennyire fáradtak leszünk, csak még tovább rontunk a magunk helyzetén.

Ha tehetjük, ilyenkor álljunk fel egy kicsit, menjünk ki sétálni, szívjunk egy kis friss levegőt, próbáljunk ne arra koncentrálni, hogy még mennyi feladat áll előttünk, hanem inkább arra, hogy már mennyi mindent megcsináltunk és megérdemlünk egy kis szünetet, feltöltődést.

Igyunk egy kávét, teát, lehetőleg ne a számítógép előtt, de ha mégis, akkor se azzal foglalkozzunk, ami még hátra van. Inkább kapcsoljunk ki, élvezzük ezt a kis szabadidőt, hogy utána majd újult erővel vethessük bele magunkat a munkába. Olvassuk a napi híreket, időjárást, vagy ha az lazít el, akkor bulvárt.

A lényeg, hogy kipihentebben, ellazultan, újult erővel tudunk nekiállni annak a maradék munkának, ami mára még hátravan, és már nem is tűnik olyan soknak, mint amikor még fel akartuk adni.

Fotó:
sxc.hu

Az idősödés megélése

Minden életszakasz egy krízis, amely az arra a korra jellemző változási pontok pozitív megélésével magában hordozza az új életszakaszba lépés lehetőségét. A szakirodalom
orvosi értelemben 60-65 éves korra teszi az időskor kezdetét.

Az érzelemszabàlyozás módszerei

Például hosszú kihagyás után (és ennek most sokak életében lehet aktualitása) újra emberek közé, társaságba kell mennünk. Akkor is, ha ez sosem ment könnyen, ha mindig is némi szorongás társult hozzá és győzködni kellett magadat például egy szombat esti összejövetel kapcsán, hogy ’érdemes elmenni, jól fogom magam érezni…’.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.