Menü

Ne hagyd, hogy a lustaság erőt vegyen rajtad

  • Dátum: 2013.07.01., 14:58

Bár jó lenne előbb összepakolni és hazamenni, mégis csak rosszabbul járnák vele, mintha még kitartanánk egy kicsit a munkával.

Persze jóval egyszerűbb lenne legyinteni és azt mondani, „majd holnap megcsinálom”, de ha holnap is ilyen kedvünk lesz, ennyire fáradtak leszünk, csak még tovább rontunk a magunk helyzetén.

Ha tehetjük, ilyenkor álljunk fel egy kicsit, menjünk ki sétálni, szívjunk egy kis friss levegőt, próbáljunk ne arra koncentrálni, hogy még mennyi feladat áll előttünk, hanem inkább arra, hogy már mennyi mindent megcsináltunk és megérdemlünk egy kis szünetet, feltöltődést.

Igyunk egy kávét, teát, lehetőleg ne a számítógép előtt, de ha mégis, akkor se azzal foglalkozzunk, ami még hátra van. Inkább kapcsoljunk ki, élvezzük ezt a kis szabadidőt, hogy utána majd újult erővel vethessük bele magunkat a munkába. Olvassuk a napi híreket, időjárást, vagy ha az lazít el, akkor bulvárt.

A lényeg, hogy kipihentebben, ellazultan, újult erővel tudunk nekiállni annak a maradék munkának, ami mára még hátravan, és már nem is tűnik olyan soknak, mint amikor még fel akartuk adni.

Fotó:
sxc.hu

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.