Menü

Pénteken volt a legboldogabb nap

  • Dátum: 2013.06.22., 23:57

Június 21-e volt az év legboldogabb napja - legalábbis egy brit pszichológus matematikai képlete szerint.

Cliff Arnall - aki a Cardiffi Egyetem volt adjunktusa - mindazonáltal nem június 21-ét nyilvánította minden esztendő legboldogabb napjának, hanem június harmadik péntekét. Képlete: O + (N x S) + Cpm/T + He = az adott nap boldogságmutatójával.

A képlet magyarul: SZ + (T x K) + Gypg/H + Vi. Ha valakinek még így sem világos: az SZ a szabadban (Outside) eltöltött idő, a T a természeti környezet minősége (Nature), a K a társas kapcsolat (Social interaction), a Gypg, a gyermekkor nyári emlékek és a pozitív gondolkodás (Childhood summer memories and positive thoughts) együtthatója, a H a hőmérséklet (temperature), a Vi pedig a vakációizgalom (holiday excitement).

Hogy Arnall miként kvantifikálja például a gyermekkori nyári emlékeket, arra nem tért ki a The Daily Telegraph című brit lap.

A tudós természetesen kiszámította a legboldogtalanabb napot is. A végeredmény: január valamelyik hétfője, zömmel az utolsó előtti.

Forrás: MTI

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.