Menü

Pénteken volt a legboldogabb nap

  • Dátum: 2013.06.22., 23:57

Június 21-e volt az év legboldogabb napja - legalábbis egy brit pszichológus matematikai képlete szerint.

Cliff Arnall - aki a Cardiffi Egyetem volt adjunktusa - mindazonáltal nem június 21-ét nyilvánította minden esztendő legboldogabb napjának, hanem június harmadik péntekét. Képlete: O + (N x S) + Cpm/T + He = az adott nap boldogságmutatójával.

A képlet magyarul: SZ + (T x K) + Gypg/H + Vi. Ha valakinek még így sem világos: az SZ a szabadban (Outside) eltöltött idő, a T a természeti környezet minősége (Nature), a K a társas kapcsolat (Social interaction), a Gypg, a gyermekkor nyári emlékek és a pozitív gondolkodás (Childhood summer memories and positive thoughts) együtthatója, a H a hőmérséklet (temperature), a Vi pedig a vakációizgalom (holiday excitement).

Hogy Arnall miként kvantifikálja például a gyermekkori nyári emlékeket, arra nem tért ki a The Daily Telegraph című brit lap.

A tudós természetesen kiszámította a legboldogtalanabb napot is. A végeredmény: január valamelyik hétfője, zömmel az utolsó előtti.

Forrás: MTI

Az idősödés megélése

Minden életszakasz egy krízis, amely az arra a korra jellemző változási pontok pozitív megélésével magában hordozza az új életszakaszba lépés lehetőségét. A szakirodalom
orvosi értelemben 60-65 éves korra teszi az időskor kezdetét.

Az érzelemszabàlyozás módszerei

Például hosszú kihagyás után (és ennek most sokak életében lehet aktualitása) újra emberek közé, társaságba kell mennünk. Akkor is, ha ez sosem ment könnyen, ha mindig is némi szorongás társult hozzá és győzködni kellett magadat például egy szombat esti összejövetel kapcsán, hogy ’érdemes elmenni, jól fogom magam érezni…’.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.