Kismamák haj- és bőrápolása
- Dátum: 2013.06.16., 14:27
A várandósság egy olyan időszak a nők életében, ami kívül-belül változást hoz. Az egyik legszembetűnőbb sokaknál, hogy bőre teljesen kisimul, eltűnnek a pattanásai, a haja ragyogóvá, csillogóvá válik. Dolgoznak a hormonok, de meddig?
Sok kismama szembesül azzal a várandósság kilenc hónapja alatt, hogy a bőre kisimul, eltűnnek a piros foltok, a pattanások az arcáról, láthatatlanná válnak az egyéb bőrhibáik. Sajnos azonban nem mindenki ilyen szerencsés, mert sokaknál nem várt zsírosodás mutatkozik a bőrön, főleg az arcon, az orr és a száj környékén, májfoltok, vagy anyajegyek jelennek meg a test különböző részein. Ez, bármilyen kellemetlen is, de természetes jelenség, hiszen a hormonok dübörögnek a szervezetben és a legmagasabb hőfokon dolgoznak, megállás nélkül. Nem kell megijedni, nem marad így örökre, mert a szoptatás befejeztével minden visszatér a régi kerékvágásba.
Aki nem elégszik meg ennyivel, az persze keresse fel kozmetikusát. A terhesség ideje alatt is el lehet végezni az arctisztítást, de arra ügyeljünk, hogy a szakember lehetőleg természetes kozmetikumokkal, krémekkel, készítményekkel dolgozzon és minél kevesebb vegyi anyagot jutasson az arcbőrön, a nyak dekoltázsán át a szervezetünkbe.
A kismamák haja is alapos változáson megy keresztül. A nagy többségnek ragyogóvá, csillogóvá válik a hajkoronája. Csak a hölgyek kisebb százaléka szenved töredezettséggel, vagy zsírosodással. Utóbbi esetben gyakoribb hajmosás ajánlott, azonban megint csak felhívnánk a figyelmet arra, hogy alaposan válasszuk meg a samponunkat. Sajnos nem minden hajmosó szert érdemes megvásárolni a rengeteg reklám dacára, ugyanis olyan méreganyagokat tartalmaznak, amelyek észrevétlenül rombolják a szervezetünket. Érdemes, főleg ezekben a hónapokban, natúr sampont keresni. Már több olyan vállalkozás is akad, amelyik kifejezetten bio, vagy öko alapanyagokból készít sampont, balzsamot, egyéb hajápoló szereket, s nem mindig a megszokott folyékony formában, hanem szappanként tudunk ezekhez hozzájutni.
A kismamák fejbőre ezekben a hónapokban különösen izzadékonnyá válik, hajlamosabbak lesznek a fokozott verejtékezésre. Épp ezért is fontos a gyakoribb hajmosás. Arra ügyeljenek, hogy vizes hajjal kerüljék a huzatos helyeket, a klimatizált helyiségeket.
Fontos még tudni, hogy a várandósság alatt biztonságosan használhatunk hajfestéket, mert az egy tévhit a fejbőrön keresztül felszívódó méreganyagok hatással vannak a csemetére. Ez a mennyiség olyannyira minimális, hogy szinte mérhetetlen, de aki továbbra is fél, az használjon természetes alapú fetéket.
Fotó:
sxc.hu
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.