Menü

Olvasni jó!

  • Dátum: 2013.06.04., 15:11

Az egyik legjobb passzív időtöltés az olvasás. Megdolgoztatja az agyat, a fantáziát, mégis kikapcsol.

A jó könyv egyszerre kikapcsol, lelazít, és szórakoztatva pihentet. Elragad magával, nem lehet letenni és elhiteti, hogy Te is a történet részese vagy. Nincs jobb úgy lezárni a napot, hogy legalább egy-két fejezetet olvasunk.

Fárasztja az agyat és lefekvés előtt nem a napi teendőket, történéseket zongorázzuk végig, amitől stresszesen alszunk el és másnap idegesen, fáradtan ébredünk. Ha szerencsék van, a könyv sztoriját álmodjuk tovább, de mindenképp nyugodtabb alvásra számíthatunk, mint a napi stressz újraélése után.

A jó könyv mindenkinek más műfaj, nem is ajánlanék inkább egyet sem külön, mert mindenkinek más-más könyv tetszik, amibe én beleszerettem, lehet, hogy másnak nem tetszik.

Az interneten ma már rengeteg könyvet meg lehet találni letölthető változatban is, ezeket a szemünk érdekében nem javasolnám, inkább nézzünk körül netes antikváriumokban, igazi kincsekre bukkanhatunk.

Az idősödés megélése

Minden életszakasz egy krízis, amely az arra a korra jellemző változási pontok pozitív megélésével magában hordozza az új életszakaszba lépés lehetőségét. A szakirodalom
orvosi értelemben 60-65 éves korra teszi az időskor kezdetét.

Az érzelemszabàlyozás módszerei

Például hosszú kihagyás után (és ennek most sokak életében lehet aktualitása) újra emberek közé, társaságba kell mennünk. Akkor is, ha ez sosem ment könnyen, ha mindig is némi szorongás társult hozzá és győzködni kellett magadat például egy szombat esti összejövetel kapcsán, hogy ’érdemes elmenni, jól fogom magam érezni…’.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.