Olvasni jó!
- Dátum: 2013.06.04., 15:11
Az egyik legjobb passzív időtöltés az olvasás. Megdolgoztatja az agyat, a fantáziát, mégis kikapcsol.
A jó könyv egyszerre kikapcsol, lelazít, és szórakoztatva pihentet. Elragad magával, nem lehet letenni és elhiteti, hogy Te is a történet részese vagy. Nincs jobb úgy lezárni a napot, hogy legalább egy-két fejezetet olvasunk.
Fárasztja az agyat és lefekvés előtt nem a napi teendőket, történéseket zongorázzuk végig, amitől stresszesen alszunk el és másnap idegesen, fáradtan ébredünk. Ha szerencsék van, a könyv sztoriját álmodjuk tovább, de mindenképp nyugodtabb alvásra számíthatunk, mint a napi stressz újraélése után.
A jó könyv mindenkinek más műfaj, nem is ajánlanék inkább egyet sem külön, mert mindenkinek más-más könyv tetszik, amibe én beleszerettem, lehet, hogy másnak nem tetszik.
Az interneten ma már rengeteg könyvet meg lehet találni letölthető változatban is, ezeket a szemünk érdekében nem javasolnám, inkább nézzünk körül netes antikváriumokban, igazi kincsekre bukkanhatunk.
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.