Menü

Higgyünk a bókoknak!

  • Dátum: 2013.06.04., 14:54

A nők többsége zavarba jön, ha bókolnak nekik, és nem is veszik őket komolyan. Pedig nem véletlenül kapják őket!

Minden nő kapott már bókot idegentől-ismerőstől, férfitől-nőtől, gyerektől-időstől. Többségük nem is veszi komolyan, csak szimpla kedvességnek érzi, pedig a legtöbb bóknak tényleg van igazság alapja.

Nehéz elfogadni, ha nem vagyunk elégedettek magunkkal és csak legyintünk az ilyen megjegyzésekre. Persze jól esik, de ki tudná úgy komolyan venni, ha csak azt látja, hogy itt-ott van felesleg, nagy az orra, kicsi a szeme, vékony az ajka…stb.

Pedig igazán feldobja az ember napját a kedves szó, aminek (főleg, ha idegentől hallunk) igazságtartalmát nem kéne megkérdőjeleznünk. Több magabiztosságot, Hölgyeim és máris egy szebb napnak nézünk elébe, többet mosolygunk (amiért ismét csak begyűjthetjük a bókokat).

Fotó:
sxc.hu

Az idősödés megélése

Minden életszakasz egy krízis, amely az arra a korra jellemző változási pontok pozitív megélésével magában hordozza az új életszakaszba lépés lehetőségét. A szakirodalom
orvosi értelemben 60-65 éves korra teszi az időskor kezdetét.

Az érzelemszabàlyozás módszerei

Például hosszú kihagyás után (és ennek most sokak életében lehet aktualitása) újra emberek közé, társaságba kell mennünk. Akkor is, ha ez sosem ment könnyen, ha mindig is némi szorongás társult hozzá és győzködni kellett magadat például egy szombat esti összejövetel kapcsán, hogy ’érdemes elmenni, jól fogom magam érezni…’.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.