Menü

Higgyünk a bókoknak!

  • Dátum: 2013.06.04., 14:54

A nők többsége zavarba jön, ha bókolnak nekik, és nem is veszik őket komolyan. Pedig nem véletlenül kapják őket!

Minden nő kapott már bókot idegentől-ismerőstől, férfitől-nőtől, gyerektől-időstől. Többségük nem is veszi komolyan, csak szimpla kedvességnek érzi, pedig a legtöbb bóknak tényleg van igazság alapja.

Nehéz elfogadni, ha nem vagyunk elégedettek magunkkal és csak legyintünk az ilyen megjegyzésekre. Persze jól esik, de ki tudná úgy komolyan venni, ha csak azt látja, hogy itt-ott van felesleg, nagy az orra, kicsi a szeme, vékony az ajka…stb.

Pedig igazán feldobja az ember napját a kedves szó, aminek (főleg, ha idegentől hallunk) igazságtartalmát nem kéne megkérdőjeleznünk. Több magabiztosságot, Hölgyeim és máris egy szebb napnak nézünk elébe, többet mosolygunk (amiért ismét csak begyűjthetjük a bókokat).

Fotó:
sxc.hu

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.