Mikor van itt az ideje?
- Dátum: 2013.05.21., 10:14
Minden kapcsolat elején, főként a nők, elgondolkoznak azon, hogy milyen lesz majd az esküvő, hány gyerekük lesz, de mikor jön el valóban ennek az ideje?
A kapcsolat elején, amíg tart az úgymond rózsaszín köd, minden a lehető legnagyobb harmóniában zajlik, és hajlamosak vagyunk tovább gondolni a kapcsolatot, mint ahol jelenleg jár. Csakis azt a férfit tudjuk elképzelni a szőke hercegnek, egy futballcsapatnyi gyereket szülnénk neki.
Később jönnek a szürke hétköznapok, előjönnek a nem annyira jó tulajdonságok a másikból és hirtelen csappani kezd a tervezgető lelkesedés. A megismert tulajdonságok alapján újragondoljuk a hosszú távú terveinket, beleillik-e még mindig a pasi az álomba.
Ha még így is tökéletesnek látjuk vele a világot, az eddig tapasztaltak szerint is álompasi maradt a férfiből. De ki mondja meg, hogy mennyi időt kell várnunk? Mikortól szabad tervezni a babát? Mikortól számíthatunk leánykérésre? A férfi dönti el egyedül? Mi van, ha a sok célozgatással elijesztjük a nagy Őt?
Szerintem egy jól működő, őszinte kapcsolatban mindent meg lehet beszélni. Ne féljünk megbeszélni nem csak a problémákat, de az érzéseinket és esetleges elvárásainkat is. Együtt gondolkozzunk a jövőről és együtt is tervezzük, elvégre családot sem egyedül tervezzük. Meg lehet kérdezni a férfit nyugodtan arról, hogy mit gondol a közös jövőről, hiszen hosszú távú kapcsolatban bizony a férfi is elgondolkodik ilyenekről, és ha nem letámadjuk, hanem tényleg a véleményére és elképzeléseire vagyunk kíváncsiak, nem is fog megfutamodni.
Fotó:
sxc.hu
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.