Menü

Játszani jó!

  • Dátum: 2013.05.02., 12:35

Nem csak a gyerekeknek, de a felnőtteknek is szüksége van szabadidőre, játékra, hogy kikapcsolódjanak és le tudják vezetni a stresszt.

Sokszor visszagondolunk felnőtt fejjel, hogy mennyire jó volt, amikor iskola után nem volt más dolgunk, mint megírni a matek leckét és utána lemenni az udvarra játszani a többiekkel. Amint felnövünk, azt hisszük, hogy már nem szabad elengednünk magunkat, nem játszhatunk, mert azt nekünk már nem szabad, a korral megszűnik az élvezet is.

Nem kell alkalmazkodnunk ezekhez a buta sémákhoz, igenis szüksége van az embernek a kikapcsolódásra, játékra. Lehet ez akár egy jó társasjáték a barátainkkal,  akár egy hétvégéi buli indítója lehet a konzolos sport játékok, ahol versenyezhetünk egymással, vagy párunkkal játszhatunk kemény ping-pong meccseket a Wii-n, vagy lerendezhetünk egy kártyapartit az anyósékkal, garantáltan nagy vidámság a vége.

Bárhogy is válasszunk, muszáj valahogy kiengednünk a stresszt és miért lenne baj, ha közben még szórakozunk is és jól érezzük magunkat.

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.