Menü

Egészség és gyógyulás thai chi és chi kung segítségével

  • Dátum: 2013.04.28., 16:25

A ’World Tai Chi és Chi Kung Day’ fesztivált már több mint egy évtizede rendezik megtöbb mint hetven nemzet, sok száz városában, több millió ember részvételével.

Ma már a rendezvény nem más, mint az egészséges életmód ünnepe. Elsődleges célkitűzése a személyes és a globális egészség és gyógyulás az egész világ számára. E hétvégén Budapesten az Asia Centerben rendezték meg a fesztivált és workshopot. Ennek keretében  51 előadás hangzott el, többek között a következő témákban: Yang Cheng Fu – a taichi gyakorlás 10 alap elve.  

A tai chi alapelveinek gyakorlati alkalmazása az önvédelemben.  Lélekszerelés – a betegségek lelki okai.  Grafológia – kibernológia az egészségért. A belső energiák szerepe, a K1-ben és a Full contact küzdősportokban. A művészetek hatása a harcművészetekre. A lágy chi kung-tól a kemény chi kung-ig .  “Mi is az a taoista jóga?”  „A világot betöltő energiáról, közérthetően”.  A tai chi tudományos háttere - összefoglaló az eddigi, tai chi-val kapcsolatos kutatásokról Magyarország legszakavatottabb mestereitől, doktoraitól, tanítóitól, kutatóitól.

Az előadók között volt az Egyesült Államokból Darrell Lewis Shifu kungfu mester, többszörös világbajnok, Kínából dr. Lu Guangyi  Kína, hagyományos kínai orvos, tai chi-, xingyi-, bagua mester, dr. Pápai Gyula jóga mester, a  Magyar Jógaszövetség és Jógaakadémia elnöke, Szilvásy Judit feng shui szakértő, illetve  dr. Yu Funian tai chi, bagua mester, hagyományos kínai orvos, a  Hagyományos Kínai Orvoslás Magyarországi Egyesülete elnöke, a MOTESZ tanács tagja, aki előadó a Semmleweis Orvostudományi Egyetemen is.

Fotó:
sxc.hu

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.