Menü

Nevessünk egy jót!

  • Dátum: 2013.03.17., 15:17

Bár az utóbbi napokban nem sok okunk volt rá, most, hogy már kisütött a nap, derűsebbek vagyunk. De nézzünk magunkba őszintén: mikor nevettünk igazán jót? Pedig a nevetésért nem kell fizetnünk, nincs helyhez, időhöz kötve, nem kell hozzá felszerelés, csak társaság, partner. 

Dr. Madan Kataria, a világhírű indiai „derű-guru” többször járt Magyarországon, s nevéhez fűződnek a hahota klubok világszerte. Kataria doktor a jóga ősi légzőgyakorlatait is fölhasználva fejlesztette ki nevettető módszerét, ötvözve azt olyan általános érvényű tapasztalatokkal, amelyek mindenhol igazak. Ma már terápiás módszerre is alkalmazzák a nevetést.

Mindannyian emlékezhetünk igazán jóízű nevetésekre, a körülményekre, a barátokra, kollégákra, akikkel szinte könnyezve röhögtünk. Azt viszont már kevesen tudjuk felidézni, mi volt ennek oka, apropója. A lényeg a nevetés volt. Hiszik vagy nem, a nevetéssel boldogság hormonok szabadulnak fel, szinte könnyebbnek érezzük magunkat.

Akinek gyermeke van, többször talál okot a nevetésre, az őszinte gyermek megjegyzései közös kacagásra teremtenek alkalmat. Nem kellene erről lemondanunk akkor sem, ha felnőtt társaságban vagyunk. S talán a hétköznapok gondjait is könnyebben átvészeljük, ha megtaláljuk a vidám pillanatokat, amelyeken jót nevethetünk.

Fotó:
sxc.hu

Forrás:
agykontroll.hu

Az idősödés megélése

Minden életszakasz egy krízis, amely az arra a korra jellemző változási pontok pozitív megélésével magában hordozza az új életszakaszba lépés lehetőségét. A szakirodalom
orvosi értelemben 60-65 éves korra teszi az időskor kezdetét.

Az érzelemszabàlyozás módszerei

Például hosszú kihagyás után (és ennek most sokak életében lehet aktualitása) újra emberek közé, társaságba kell mennünk. Akkor is, ha ez sosem ment könnyen, ha mindig is némi szorongás társult hozzá és győzködni kellett magadat például egy szombat esti összejövetel kapcsán, hogy ’érdemes elmenni, jól fogom magam érezni…’.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.