Menü

Nevessünk egy jót!

  • Dátum: 2013.03.17., 15:17

Bár az utóbbi napokban nem sok okunk volt rá, most, hogy már kisütött a nap, derűsebbek vagyunk. De nézzünk magunkba őszintén: mikor nevettünk igazán jót? Pedig a nevetésért nem kell fizetnünk, nincs helyhez, időhöz kötve, nem kell hozzá felszerelés, csak társaság, partner. 

Dr. Madan Kataria, a világhírű indiai „derű-guru” többször járt Magyarországon, s nevéhez fűződnek a hahota klubok világszerte. Kataria doktor a jóga ősi légzőgyakorlatait is fölhasználva fejlesztette ki nevettető módszerét, ötvözve azt olyan általános érvényű tapasztalatokkal, amelyek mindenhol igazak. Ma már terápiás módszerre is alkalmazzák a nevetést.

Mindannyian emlékezhetünk igazán jóízű nevetésekre, a körülményekre, a barátokra, kollégákra, akikkel szinte könnyezve röhögtünk. Azt viszont már kevesen tudjuk felidézni, mi volt ennek oka, apropója. A lényeg a nevetés volt. Hiszik vagy nem, a nevetéssel boldogság hormonok szabadulnak fel, szinte könnyebbnek érezzük magunkat.

Akinek gyermeke van, többször talál okot a nevetésre, az őszinte gyermek megjegyzései közös kacagásra teremtenek alkalmat. Nem kellene erről lemondanunk akkor sem, ha felnőtt társaságban vagyunk. S talán a hétköznapok gondjait is könnyebben átvészeljük, ha megtaláljuk a vidám pillanatokat, amelyeken jót nevethetünk.

Fotó:
sxc.hu

Forrás:
agykontroll.hu

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.