Az Igazi
- Dátum: 2013.03.14., 17:16
Mindig mindenki az Igazit keresi, de honnan tudjuk, hogy tényleg őt találtuk-e meg?
Minden kapcsolat eleje nagyon izgalmas. Az ismerkedés, a randik, a kis meglepetések, ajándékok, egymás felfedezése és persze a jól ismert rózsaszín köd. Minden egyes pillanat felér egy csodával, és úgy érezzük, ennek soha nem lehet vége, csak a mienk az igaz szerelem, soha senki ilyet még nem érzett.
Aztán ahogy haladunk előre az időben, szép lassan, ahogy minden köd, ez is eloszlik és jönnek (a nagyon közhelyes) szürke hétköznapok. Míg eddig próbáltuk csak a jó oldalunkat hangsúlyozni partnerünknek és minél inkább rejtegetni negatív tulajdonságainkat (túlzás nélkül, mindenkinek vannak), a mindennapi élet során akadnak olyan helyzetek, amikor hisztisebbek leszünk, ingerlékenyebbek és közel sem vesszük olyan könnyen az akadályokat, mint ahogy azt szeretnénk.
Az igazság az, hogy akármilyen tulajdonságaink is vannak, a partnerünknek rá kell jönnie, a legjobb, ha mi valljuk be. Ha megnyílunk, minden bizonnyal párunk is megfog, így már közel sem olyan kínos bevallani bármi negatívumot magunkról, sőt esetleg az ebből fakadó kínos helyzeteken jókat lehet nevetni, ami még közelebb is hoz egymáshoz.
Akárhogy is, ha valaki megtalálja az Igazit, szerintem azt lehet érezni. Nem kell magunkat megjátszani előtte, bátran lehetünk önmagunk, felfedezhetünk együtt új dolgokat, sokat nevetünk, beszélgetünk, és fesztelenül jól érezzük magunkat. Persze az is fontos, hogy legalább annyira vegyük is komolyan egymást, mint amilyen jól érezzük magunkat egymás társaságában, csak így érdemes belevágni az Örök Szerelembe.
Fotó:
sxc.hu
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.