Stressz: mozogjuk ki magunkból!
- Dátum: 2013.02.04., 22:22
Bármilyen nyugodt vérmérsékletű is legyen valaki, a mai világban szinte lehetetlen elkerülni az idegességet okozó helyzeteket, kiradírozni tudatunkból a rossz híreket, kellemetlen történéseket. Aggódunk családtagjainkért, szeretteinkért, a házi kedvenceinkért, a munka és a határidők miatt. Így nem szabad csodálkoznunk, ha néha elkap az az érzés: elegem van, legszívesebben kifutnék a világból!
A baj az, hogy sokan nem ezt teszik. Mármint nem a mozgást választják. Pedig a felgyülemlett stressz legjobb ellenszere a sport. Hatására endorfin, boldogsághormon termelődik, ami az idegesség levezetése mellett segít a téli depresszió legyőzésében, csökkenti a fájdalomérzetet a testben, és persze jobb közérzetet okoz.
A leginkább a hosszabb ideig tartó, intenzív testmozgás ajánlott, mint a futás, úszás, vagy a kerékpározás, de könnyített változatként akár a takarítás vagy a kutyasétáltatás is segíthet. Nem csak a már említett testi-lelki okok miatt érdemes kicsit kiszellőztetni a fejünket, átmozgatni, lenyújtani az idegeskedéstől „beállt”, görcsös végtagokat, de közben, akár zenei aláfestés mellett lecsillapodhatunk, elterelhetjük a gondolatainkat.
Saját tapasztalatból tudom, néha ilyenkor jönnek a legjobb ötletek, esetleg a probléma megoldásának legmegfelelőbb módjai. Higgyük el, a mozgás után valamivel magabiztosabban, letisztultabban látjuk majd át a zűrös hétköznapok teendőit.
Bátran fussunk ki tehát kis időre a stressz világából, hogy aztán testileg, lelkileg, pszichésen felfegyverkezve térjünk vissza a mindennapok harcterére!
Fotó: sxc.hu
A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.
Az örökké negatív testkép kamaszkorban

A serdülőkor egyik legfontosabb feladata az identitás alakítása, amelynek része nemcsak a jövőképpel való foglalkozás, de az önmagáról kialakított kép változása is. Intenzíven foglalkoztatja a kamaszokat, hogy kik ők, merre tartanak, milyen személyiségük van, és hogy, hogy néznek ki, azaz elég szépek-e, elég hasonlóak vagy éppen különbözőek a kortársaikhoz képest.
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.