Menü

Zöldségpakolások

A zöldségek tele vannak vitaminnal, életerővel, finomak is, de gondoltál már arra, hogy a tányérod helyett magadra pakold?

Egészségünk egyik alappilére, hogy étkezésünk kiegyensúlyozott legyen, amihez elengedhetetlen a zöldségek rendszeres fogyasztása. Nem csak finomak, változatos az ízük, sokféleképpen lehet őket elkészíteni, de telis-tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal, antioxidánsokkal és egyéb jótékony anyagokkal. Általában azt halljuk, hogy együk őket, hiszen úgy szívódnak fel a bennük rejlő jóságok, pedig sokuk külsőleg is igen hasznos.

A népi gyógyászat már régóta használja ezeket különböző problémák kezelésére. Ilyenkor egyből a gyógynövények juthatnak az eszünkbe, hiszen az azokból készült főzetek különféle borogatásnként egyhíthetik a kialakult gondokat. Pedig bizonyos zöldségeket is érdemes kipróbálni, hogy külsőleg is támogassuk a javulást.

Amikor zöldségpakolásról beszélünk, olyan alapvető zöldségekre gondoljunk, amiket nem csak a nagyobb multiknál lehet beszerezni, hanem akár a saját kertünkben is megtermelhetjük, mert éghajlatunk megengedi ezt. Elsőnek vegyük a magyar konyha egyik teljesen alap zöldségét, ez pedig a vöröshagyma. Ebben a növényben rengeteg vitamin és nyomelem található, sőt, olyan vegyületek is, amitől olyan jellegzetes szaga van. Pompás gyulladáscsökkentő és a szervezetben lévő kórokozókat is megöli.

Éjszakára egy szelet hagymát a talpra kötözve, erre pedig zoknit húzva remekül tudjuk méregteleníteni a szervezetünket. Ez azért is jó módszer, mert a talp reflexpontjait is ingereli a hagymaszelet, ezzel pedig elősegíti a további méregtelenítést. A következő a krumpli. Ezt lereszelve, majd a talpra kötözve lehet a lázat hatékonyan csökkenteni. Szeletekre vágva a gyulladt, aknés arcbőr gyógyítója. Ez is tele van C–vitaminnal, ami segíti a bőrt a regenerálódásban, a keményítő nyugtatja a gyulladt bőrt és felszívja a felesleges olajt a bőrről.

Azok kerüljék el ezt a módszert, akik latexérzékenységgel küzdenek. A paradicsomot se felejtsük, ami megint csak egy vitaminokkal teli zöldség. Arcpakolásnak levét használhatjuk, csökkenti a ráncokat, kissé hámlaszt, így eltűnteti az elhalt hámsejteket, összehúzza a pórusokat, és ő is segít a gyulladások leküzdésében.

A káposztát se hagyjuk ki, amiben olyan flavonoidok és kénvegyületek találhatóak, amik gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatással bírnak. Érdemes az ízületi, illetve köszvényes gyulladásokra, ficamokra, visszérrel érintett területekre felkötözni úgy, hogy egy levelet alaposan megmosunk, sodrófával átlazítjuk és gézzel fedve rögzítjük. Végül gondoljunk az uborkára, amit a filmekben is láthatunk, amikor a hölgyek a szemükre helyeznek uborkaszeleteket. Igen jó hidratáló, hűsítő, gyulladáscsökkentő, nyugtatja a bőrt, antioxidánsokban és C-vitaminban gazdag. Érdemes lereszelve joghurttal és mézzel is keverni, majd így az arcbőrre kenni.

A zöldségek nem csak belsőleg, hanem külsőleg is hatásosak egy-egy egészségügyi probléma esetén, ezért érdemes a népi orvoslás tanácsait követve kipróbálni őket pakolásként is.

Nagyon káros az új TikTok-trend

A TikTokon terjedő „Skinnytok” trend elsőre ártalmatlannak tűnhet, valójában azonban komoly testi és lelki károkat okozhat.

Hogyan befolyásolja a személyiségünk a sportolási szokásainkat?

A lelki beállítottságunk nagy hatással lehet arra, hogy milyen edzéstípusokat részesítünk előnyben, és hogyan motiváljuk magunkat a testmozgásra. Különböző lelki beállítottságok más-más megközelítéseket és motivációs tényezőket igényelnek. Az alábbi cikkben ezek variációjára nézhetünk meg példákat.

Szemárpa, a kellemetlen dudor

Sajnos már sokan ismerik a szemárpa kellemetlen tüneteit, melynek többtípusa van. Lássuk a tüneteket és a kezelési módokat.

Ne tiltsd, tanítsd

Sokan úgy gondolják, hogy a gyerekek egészséges fejlődésének kulcsa az édességek teljes tiltása. Azonban a szakemberek egyre inkább arra figyelmeztetnek, hogy a tiltás nem feltétlenül vezet jobb eredményhez – sőt, sokszor éppen az ellenkező hatást váltja ki.

Forróság, fény és fáradtság – Hogyan küzdjünk meg a nyári álmatlansággal?

Sokaknak ismerős lehet az az érzés, amikor fekszünk az ágyban, nézzük a plafont, a percek egyre csak telnek, és nem tudunk elaludni. A frusztráció nő, az óra ketyeg, és másnap fontos feladatok várnak ránk. A tartós meleg, a világos hajnalok és a felborult napirend miatt egyre többen küzdünk alvási nehézségekkel. A probléma nem egyéni panasz, hanem széles körű jelenség, amely mögött biológiai, környezeti és életmódbeli tényezők is állnak.