Menü

Zöldségpakolások

A zöldségek tele vannak vitaminnal, életerővel, finomak is, de gondoltál már arra, hogy a tányérod helyett magadra pakold?

Egészségünk egyik alappilére, hogy étkezésünk kiegyensúlyozott legyen, amihez elengedhetetlen a zöldségek rendszeres fogyasztása. Nem csak finomak, változatos az ízük, sokféleképpen lehet őket elkészíteni, de telis-tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal, antioxidánsokkal és egyéb jótékony anyagokkal. Általában azt halljuk, hogy együk őket, hiszen úgy szívódnak fel a bennük rejlő jóságok, pedig sokuk külsőleg is igen hasznos.

A népi gyógyászat már régóta használja ezeket különböző problémák kezelésére. Ilyenkor egyből a gyógynövények juthatnak az eszünkbe, hiszen az azokból készült főzetek különféle borogatásnként egyhíthetik a kialakult gondokat. Pedig bizonyos zöldségeket is érdemes kipróbálni, hogy külsőleg is támogassuk a javulást.

Amikor zöldségpakolásról beszélünk, olyan alapvető zöldségekre gondoljunk, amiket nem csak a nagyobb multiknál lehet beszerezni, hanem akár a saját kertünkben is megtermelhetjük, mert éghajlatunk megengedi ezt. Elsőnek vegyük a magyar konyha egyik teljesen alap zöldségét, ez pedig a vöröshagyma. Ebben a növényben rengeteg vitamin és nyomelem található, sőt, olyan vegyületek is, amitől olyan jellegzetes szaga van. Pompás gyulladáscsökkentő és a szervezetben lévő kórokozókat is megöli.

Éjszakára egy szelet hagymát a talpra kötözve, erre pedig zoknit húzva remekül tudjuk méregteleníteni a szervezetünket. Ez azért is jó módszer, mert a talp reflexpontjait is ingereli a hagymaszelet, ezzel pedig elősegíti a további méregtelenítést. A következő a krumpli. Ezt lereszelve, majd a talpra kötözve lehet a lázat hatékonyan csökkenteni. Szeletekre vágva a gyulladt, aknés arcbőr gyógyítója. Ez is tele van C–vitaminnal, ami segíti a bőrt a regenerálódásban, a keményítő nyugtatja a gyulladt bőrt és felszívja a felesleges olajt a bőrről.

Azok kerüljék el ezt a módszert, akik latexérzékenységgel küzdenek. A paradicsomot se felejtsük, ami megint csak egy vitaminokkal teli zöldség. Arcpakolásnak levét használhatjuk, csökkenti a ráncokat, kissé hámlaszt, így eltűnteti az elhalt hámsejteket, összehúzza a pórusokat, és ő is segít a gyulladások leküzdésében.

A káposztát se hagyjuk ki, amiben olyan flavonoidok és kénvegyületek találhatóak, amik gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatással bírnak. Érdemes az ízületi, illetve köszvényes gyulladásokra, ficamokra, visszérrel érintett területekre felkötözni úgy, hogy egy levelet alaposan megmosunk, sodrófával átlazítjuk és gézzel fedve rögzítjük. Végül gondoljunk az uborkára, amit a filmekben is láthatunk, amikor a hölgyek a szemükre helyeznek uborkaszeleteket. Igen jó hidratáló, hűsítő, gyulladáscsökkentő, nyugtatja a bőrt, antioxidánsokban és C-vitaminban gazdag. Érdemes lereszelve joghurttal és mézzel is keverni, majd így az arcbőrre kenni.

A zöldségek nem csak belsőleg, hanem külsőleg is hatásosak egy-egy egészségügyi probléma esetén, ezért érdemes a népi orvoslás tanácsait követve kipróbálni őket pakolásként is.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.