Menü

Hogyan érdemes szállást foglalni?

Bár még messze vagyunk a nyári szezontól, akár telelni szeretnénk, akár csak előre lefoglalni valami megérős szállást, mindenképp érdemes alaposan átgondolni, hogy milyen oldalon és mit szeretnénk kibérelni, elvégre ez meghatározhatja az utazás élményét. Egy kényelmetlen, zajos vagy rosszul felszerelt, esetleg a hirdetésre egyeltalán nem hasonlító szálláshely könnyen elronthatja az egész utazást.

Fontos, hogy még az utazás tervezési fázisában eldöntsük, hogy mik a saját igényeink, mennyit vagyunk hajlandóak a szállásra költeni. Ebben rengeteg faktor közrejátszik, hiszen teljesen másra vágyik egy idősebb pár, egy háromgyerekes család vagy két egyetemista barát. A költségkeret kitalálása nem mindig egyszerű, hiszen, ha a szobára költünk túl sok pénzt, akkor adott esetben a szórakozási lehetőségekből, vagy az utazás hosszából kell visszavágnunk, de ha például bizonyos körülmények között nem tudunk elaludni, akkor nem érdemes olcsó hostelekre költeni.

Figyelembe kell venni azt is, hogy milyen szolgáltatásokra van mindenképp szükségünk, ilyen lehet a parkoló, ha kocsival érkezünk, a wi-fi amennyiben nincsen elég, vagy adott esetben egyáltalán mobilnetünk a meglátogatott országban. Ha nem autóval érkezünk, akkor figyelnünk kell arra is, hogy elérhető helyszínen béreljünk apartmant vagy szobát, hiszen az olcsóság, sokszor azt is jelenti, hogy a látványosságoktól és belvárostól távol található a szállás.

Amint megszabtuk a számunkra megfelelő paramétereket, neki állhatunk keresni a tökéletes szállást. Érdemes ilyen sorrendben menni, és nem csak első ránézésre lefoglalni valamit, ami jónak tűnik. Mindenképp csak megbízható oldalakon foglaljunk szállást, és még a booking.com és hasonló gyűjtőoldalakon található hirdetések közül is próbáljunk meg olyat választani, amiről már több felhasználó írt visszajelzést. Itt érdemes megnézni, hogy esetleg más korábban oda látogatott utazók tettek-e fel saját képet, hiszen nem szabad bedőlni a tökéletesen beállított képeknek, az esetek nagyon alacsony százalékában vár pontosan az minket majd a helyszínen, amit itt láttunk.

Ellenőrizzük a foglalási és lemondási feltételeket, ezek szállásonként eltérőek lehetnek, van, ahol csak a helyszínen kell fizetni, vagy csak egy nappal az utazás előtt vonják le az összeget, míg vannak olyanok, ahol akár két héttel hamarabb. Ha valamiben nem vagyunk biztosak érdemesebb megkérdezni a szállásadót, sőt ez akár egy jó módszer lehet arra, hogy megnézzük mennyire lehet jól kommunikálni az illetővel, és mennyire nyitott a kérdésekre.

Foglaljuk le időben a helyet, hiszen főszezonban könnyen elkelhetnek a jó ajánlatok, főleg, ha valami esemény miatt érkezünk a helyszínre. Vannak például olyan fesztiválok, amelyeknek a helyszínén már majdnem egy évvel az esemény meghirdetése előtt alig lehet szállást találni. Az a fontos, hogy próbáljuk meg a számunkra pénzügyileg, praktikusság szempontjából és helyileg a legoptimálisabb helyet kiválasztani. Ez nem mindig a legolcsóbb, vagy a leghíresebb, de ha egy kicsit több energiát belefektetünk ebbe a feladatba, könnyen találhatunk valami olyat, ahová akár visszajárunk.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.