Menü

Mivel foglalkozik a színtanácsadás?

A színtanácsadás egy játékos, kreatív folyamat, tulajdonképpen nem más, mint természetes színeink szakszerű, tárgyilagos feltérképezése és a megfelelő színtulajdonságokkal rendelkező színek megkeresése. Különböző színtípusok vizsgálatával foglalkozik, nemcsak a kedvenceinkkel, hanem azokkal is, amelyeket esetleg sohasem vettünk volna fel, utólag azonban kiderülhet, hogy nagyon jól állnak rajtunk.

Miért van az, hogy valakinek jól áll a drapp ing, mást pedig sápaszt? Vagy a kék, vagy akár egy halvány rózsaszín? A megfelelő stílus kialakításához nem elegendő a divatos ruhadarabok kiválasztása, figyelmet kell szentelni saját tulajdonságaira is.

Létezik egy úgynevezett színtípuselmélet, melyet Johannes Itten, egy svájci festő és művészetpedagógus kísérletezett ki.

Mit jelent a színtípus kifejezés?

A színtípus a színek olyan módú csoportosítása, melynek alapján ki lehet következtetni, hogy kinek milyen szín áll jól.

Az elmélet szerint négyféle színcsoport van, ami alapján ki lehet következni, hogy kinek milyen színek állnak jól. A csoportokat a 4 évszak szerint nevezte el, ezeken belül évszakonként megkülönböztet 3 alkategóriát.

A tavasz például lehet világos, meleg és élénk, a nyár lehet világos, lágy és hideg, az ősz lehet sötét, meleg, lágy, a telet pedig sötét, élénk és hideg alcsoportokra lehet osztani.

Amikor azt szeretné valaki megvizsgálni, hogy ki melyik színcsoportba tartozik, akkor meg kell nézni a haj, a szem és a bőr színét is. A stílustanácsadás során főleg az archoz közeli ruhadarabok színeit határozzák meg, ez alapján kerül valaki egy bizonyos színtípusba. A legfőbb attribútum tehát a bőrszín, a haj és a szemszín, ezek alapján lehet meghatározni, hogy ki melyik típusba és altípusba sorolható.

Vannak színek, amelyektől „félnek” a férfiak!

Sok férfi nem mer élni a lehetőségekkel, mert tartanak a színektől, pedig a stílustanácsadó szerint elég egy pár alapszabályt megtanulniuk ahhoz, hogy magabiztosan viselhessék őket.

Itt van mindjárt a rózsaszín!

Ha belelapozunk a divattörténet nagykönyvébe, kiderül, hogy a rózsaszín a középkortól egészen a 19. századig a férfiak színe volt. Egy kifejezetten férfias árnyalatról beszélünk.

Ha még csak barátkozik valaki ezzel az árnyalattal, akkor érdemes a rózsaszínt sötétebb árnyalatokkal ellensúlyozni. Ha például egy rózsaszín ingről beszélünk, válasszunk hozzá tengerészkék zakót és sötétkék nyakkendőt.

Zöld!

Hálás szín, mert jól lehet kombinálni, és a színskálában nem egy olyan zöld árnyalat van, amit a férfiak többsége szeret. Lehetőleg felsőruházatba építsük be ezt a színt.

Ezekkel ajánlott még párosítani: Kék, fehér, szürke

A barna is sláger!

Egyáltalán nem ódivatú, sem nem öregít. A barna a legklasszikusabb semleges szín a férfidivatban. Talán a legjobban variálható árnyalat mind közül.

Narancs szín? Férfidivatban? Igen!

Egy kifejezetten élénk, harsány színről beszélünk, ezért óvatosan kell vele bánni, de világos bőrrel nagyon jól passzol.

Mit mond a szakember a liláról?

Hagyjuk a foci csapatokat, nézzük színtanácsadói szemmel! Alapvetően ez az a szín, amit a férfiak többsége szeret(ne) variálni és beépíteni az öltözékébe, csak éppen nem mer vele variálni, pedig jól harmonizál a bézs, a szürke, a kék árnyalataival, valamint a kobalt és a zöldeskék árnyalatokkal.

A sárga kényes színnek tűnhet, közismerten nagyon nehéz viselni, mert borzasztóan sápaszt, éppen ezért érdemes csak és kizárólag neutrális, másodlagos színekkel párosítani.

Ha szeretné valaki megtudni, hogy milyen színtípusba tartozik, milyen színek állnak a legjobban, akkor egy színtanácsadás során felfedezhetik számunkra a legszebb színeinket, és megtudhatunk mindent a színtípusunkról is.

A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!