Vonzd be a szerencsét Feng Shui-val!
- Dátum: 2025.01.23., 14:51
- Martinka Dia
- képek: pixabay
- áramlás, boldogság, chi, csillagászat, életenergia, Feng Shui, föld, gazdagság, megoldás, pozitív energia, rendetlenség, szerencse, színek
Teljességgel lehetetlen, hogy azonnal elkezdjem a készen és szépen berendezett otthonom megvariálni, átfesteni, újra gondolni, azonban nem elképzelhetetlen néhány egyszerű tipp ahhoz, hogy a Feng Shui-t megteremthessem a lakásomban.
Ha megfogadjuk a következő néhány tippet, akkor otthonunkba is beáramlanak majd a pozitív energiák.
Idén a Gergely-naptár szerint január 29-én köszönt be a kínai holdújév. Ez az időszak nagyon fontos a kelet-ázsiai kultúrában, mert a hagyomány szerint ilyenkor kell megteremteni az energiák közötti egyensúlyt az otthonukban.
De mi is az a Feng Shui?
Írtunk már róla korábban weboldalunkon, de röviden a Feng Shui egy kínai tudomány, irányzat, szemlélet, ami az otthon és az energiák kapcsolatát vizsgálja. Az évezredek során kifejlesztett Feng Shui a földdel, a csillagászattal és az építészettel kapcsolatos ismereteket ötvözi, amelyeket összekapcsol a szerencsével, egészséggel, gazdagsággal és boldogsággal. Ma már a világ minden táján egy népszerű lakberendezési trend lett belőle, melyet többen követnek.
Ugyan a Feng Shui-nak szigorú szabályai vannak a ház egész szerkezetét tekintve, a helyiségek elhelyezkedésében, de ha már van egy kész otthonunk, akkor néhány apró trükkel meg tudjuk valósítani a kínai életszemlélet szerinti berendezést.
Milyen megoldások léteznek, ha szeretnénk a Feng Shui elvei alapján berendezni otthonunkat?
Tehetünk ki feng shui kristálygömböt az ablakba! Én kipróbáltam, gyönyörű, ahogy megtöri a fényt. A gömbbel az életterületeket tudjuk vele erősíteni. Ha kitesszük az ablakba, a fényből szint készít. Így aktivizálja az energiát azon az életterületen. A feng shui a lakást az emberi szervezet hasonmásának tekinti. Azt mondja, hogy az ajtó a szájnak, az ablakok a szemeknek, a fal a bőrnek felel meg. Ugyanaz az életenergia kering a szervezetben, mint a lakásban. Ezt a kínaiak chi-nek hívják. A kristálygolyók tehát a chi aktivizálására szolgáló eszközök.
Rendezett bejárat és előszoba!
A bejárat és az előszoba a csi beáramlásának helye, ezért fontos, hogy rendezett, tiszta és igényes legyen. Tegyük világossá, barátságossá és hívogatóvá.
A bútorok ne álljanak az ajtók útjába!
Az ajtók, ablakok és bútorok elrendezésénél figyeljünk arra, hogy az energia szabadon áramolhasson, ne legyen a lakás túlzsúfolt. A fölösleges holmi megállítja az áramlást.
Orvosoljuk a nyikorgó problémákat!
A bejárató ajtó az első és utolsó dolog, amivel távozáskor és hazaéréskor találkozunk. A nyikorgó hang pont olyan, mintha az ajtó sírna vagy jajgatna – ez pedig negatív hatással lehet hangulatra és jólétre. Érdemes megolajozni azt a nyikorgó ajtót, hogy több pozitív energiát generálhassunk.
A rendetlenség blokkolja az energia áramlását. Pakoljunk el gyakran, szelektáljunk, válogassunk!
Hálószoba!
Az ágy elhelyezése kiemelten fontos a feng shui szerint a hálóban. Ajtóval szemben sosem szabad elhelyezni az ágyunkat, azonban az előnyös, ha rálátunk az ágyból a szoba bejáratára.
A kaktusz tilos! A növények életenergiát visznek a térbe, ráadásul segítenek a levegő tisztításában. Olyan szobanövényeket válassz, amelyek egészségesek és üdék, kerüld a tüskés vagy szúrós fajtákat, mint például a kaktusz.
A feng shui nem kedveli a vizes helyiségeket, ahol a tisztálkodunk, ezért jó, ha nincs szembetűnő helyen a lakásban a WC vagy a mosdó. Ügyeljünk arra, hogy az ajtókat mindig tartsuk csukva.
A feng shui „színpszichológia”
A színek fontosak a feng shui szerint, mivel különböző érzelmi és energetikai hatásaik vannak. A kék és a zöld nyugtató, míg a piros és a narancssárga energizáló hatású.
Ha megfogadjuk a fent említett néhány tippet, akkor otthonunkba is beáramlanak majd a Feng Shui általi pozitív energiák.
Fokozatosság a siker kulcsa

Kisütött a nap, jobb az idő és a legtöbb embernek megjön a kedve ahhoz, hogy sportoljon, esetleg visszatérjen az edzéshez, amit magára hagyott a téli időszak során. Sokaknak a motiváció erre az, hogy a nyári szezonra jól nézzenek ki, azonban még ilyen esetekben is fontos a mértékletesség.
A zene hatása az agyműködésre

A zenehallgatás és zenélés jelentős hatással van az emberi agy működésére és szervezetére. A zene nem egyetlen agyközpont által feldolgozott inger, hanem számos területet aktivál és módosít, beleértve a hallókéreg, a szomatoszenzoros rendszer, a frontoparietális hálózat, az agytörzs és más agyi struktúrák működését is. Ez a komplex feldolgozási mechanizmus magyarázhatja a zenei aktivitás általános kognitív és érzelmi előnyeit.
Te ezeket szoktad takarítani?

Rendben tartjuk a környezetünket, hiszen kellemesebb, egészségesebb a tisztaság, de nem mindegy, hogy odafigyelünk e ezekre a helyekre, dolgokra.
A masszázs hat a testünkre, lelkünkre

Amikor az én drága masszőröm, Marika kezei közé kerülök, szinte ujjászületek és azt érzem, mintha aludtam volna 10 órát, kipihentem egy hetet, megszépültem és 5 évet visszafiatalodtam. Nem túlzok, ilyen módon hat rám. Be is jelentkeztem hétfőre hozzá.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.