Melyek a legjobb meditációs gyakorlatok kezdőknek?
- Dátum: 2025.01.20., 17:30
- Martinka Dia
- képek: pixabay
- depresszió, gyakorolható, kezdők, következetes, meditációs gyakorlatok, öngyógyítás, stresszcsökkentés
A meditációs gyakorlatok hatékonyan csökkentik a stresszt és a szorongást az elme és a test megnyugtatásával. A jobb összpontosítás és koncentráció kéz a kézben jár a következetes meditációs gyakorlattal.
Mire jó a meditáció és melyek a legjobb meditációs gyakorlatok, technikák kezdőknek? A meditációs gyakorlatok sokat tudnak segíteni, hogy a belső spirituális világukat megismerjük, elmerüljünk önmagunkban. Számomra a legjobb, hogy ahhoz, hogy elhatározzam, elkezdem ezt gyakorolni, nem kell feltétlenül elmennem egy meditációs tanfolyamra, hanem online is gyakorolható.
A napokban regisztráltam egy ingyenes 21 napos meditációs kihívásra, melyhez csatlakoztam. Még soha nem végeztem ilyet, ezért fontos volt számomra, hogy a kezdő szinttől sajátíthassam el a meditáció alapjait és haladhassak lépésről lépésre.
Rengeteg meditációs gyakorlat létezik az elme lecsendesítésére. Általában sok gyakorlásra van szükség, hogy ezeket alkalmazzuk.
Milyenek a meditációs gyakorlatok kezdőknek?
Sokan nem tudják hogyan kell meditálni – még én sem -, el sem tudják képzelni, hogy ők alkatilag alkalmasak lennének a meditációra. most én is úgy érzem, hogy a meditáció elég távol áll tőlem, de szeretném kipróbálni, elkezdeni a kihívást. Nyilván ezt ez egy életen át lehet tanulni és fejleszteni, de számomra az is nagy eredmény, hogyha elkezdem és megteremtem hozzá - három gyermekem mellett – a körülményeket és képes leszek lenyugtatni magam.
Mit várok a meditációtól, egyáltalán mire jó?
A meditáció kedvezően hat az egészségre. Növeli a koncentrálóképességet, erősíti a tudatosságot, és helyrebillenti az érzelmeket. Segít leküzdeni a pszichés problémákat, például depressziót vagy a stresszes helyzeteket. A meditáció belső nyugalmat és békét ad, ami jobb egészséghez és lelki egyensúlyhoz vezet és nekem ez a célom a gyakorlatokkal.
A mindennapi életben napi szinten sok behatás éri az idegrendszerünket, ezek között sok negatív érzés, élmény, kellemetlen tapasztalat is lehet. Ezek a hatások stresszként érnek minket. Ebből az “ördögi körből” a meditáció kitörési pont lehet, amely segít a saját belső lényegünk felé irányítania a figyelmünket elkezdődik és ezáltal elkezdődhet egy “öngyógyító” folyamat.
A meditáció napjaink gyakran emlegetett fogalmai közé tartozik. A különböző meditációs technikák egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek – a fiatal és az idősebb generációk körében egyaránt. Kutatások százai bizonyítják mind a testi, mind a lelki folyamatokra gyakorolt jótékony hatását.
A ballagás pillanatai

Májusban valami véget ér. Elballagnak a végzős középiskolás gyerekek. Nem is annyira gyerekek már talán. A padokat csend öleli körbe, és a falak között még visszhangzik a múlt. Ballagunk. Bár több, mint húsz éve tanárként tekintek rá, mint a ballagási műsor megszervezője és lebonyolítója, ám idén a végzősök búcsúja után a saját nagyfiam is elballag az általános iskolából. A ballagás több mint egy iskolai szertartás,1870 óta tartjuk számon a magyar diákélet egyik legfontosabb rítusaként.
Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?
Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.
Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!