A keserűsó jótékony hatásai
- Dátum: 2024.11.12., 05:03
- Udvari Fanni
- képek: pexels
- bőr, bőrápolás, egészség, fogyókúra, hashajtás, keserűsó, krém, magnèziumszulfàt, méregtelenítés, pórus, testsúly
A keserűsónak nincs köze a hagyományos konyhasóhoz, csak a kristályos formája az, amiben hasonlít rá. Kémiai neve a magnéziumszulfát, ami onnan ered, hogy zömében magnéziumból, oxigénből és kénből áll. Mivel eredetileg az angliai Epsom városban fedezték fel, Epsom sónak is szokták nevezni, amit gyógyszertárakban is be lehet szerezni.
Egészségügyi célokra vízben feloldva ajánlott fogyasztani, de akár külsőleg is használhatjuk fürdéshez. Belsőleg alkalmazva megemeli a magnéziumszintet, és segíthet székrekedés esetén. Méregtelenítő kúrák és alvásproblémák esetén egyaránt alkalmazzák, sportolók pedig az izmaik regenerációja miatt alkalmazták. A fürdővízhez adva nyugtató és tisztító hatása van, mindemellett a bőrünket is hidratálja.
Mivel a keserűsónak hashajtó hatása is van, továbbá méregtelenítés során is alkalmazzák, vannak, akik úgy vélik, hogy a fogyásban is képes segíteni. Ezzel kapcsolatban azonban fontos megemlíteni, hogy a bélrendszer megtisztítása során zömében víztől szabadulunk meg, nem pedig a zsírtömegből veszítünk. Tehát, ha fogyni szeretnénk, akkor inkább ne hagyatkozzunk csak a keserűsó hatására.
A keserűsós fürdő nem csak a stressz ellen véd hatékonyan, de a fájdalmakat is oldja, továbbá jótékonyan hat a bőrre pikkelysömör esetén is. A bőrünk rendkívül jól képes magába szívni a magnéziumszulfátot, ezért szeretik a sportolók is, hiszen így helyre tudják hozni a magnéziumszintjüket, aminek köszönhetően jelentősen csökken az izomláz.
Ezeken kívül a magnéziumnak hála kiegyensúlyozott lesz a folyadékháztartásunk, lelassulnak az öregedési folyamatok, és megnyugszunk.
A pattanások, mitesszerek eltüntetésére is jó a keserűsó. Használata során serkenti a vérkeringést, és javul a bőr szerkezete. A peeling elkészítéséhez keverjünk össze egy kevés keserűsót kis ápoló olajjal. Ha nagyon száraz a bőrünk, akkor utána kenjük még át egy hidratáló krémmel.
Ha az arcunkra szeretnénk használni, akkor készítsünk egy olyan gőzfürdőt, mely kitágítja a pórusokat. A sós gőz tökéletesen ápolja a bőrt.
Mivel a magnéziumnak hashajtó hatása is van, gyakran használják székrekedés esetén, de akár egy méregtelenítő kúra kezdetén is, hiszen alaposan kitisztítja a bélrendszert. Ehhez adjunk 2-4 teáskanál keserűsót minimum 300 ml langyos vízhez, várjuk meg, hogy teljesen feloldódjon, majd igyuk meg.
Ennél többet semmiképp ne fogyasszunk belőle, különben hasmenés és puffadás lehet a következménye. Hashajtó hatása változó ideig tart, de általánosságban elmondható, hogy 6-8 óra után a só kiürült a szervezetünkből.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.