A keserűsó jótékony hatásai
- Dátum: 2024.11.12., 05:03
- Udvari Fanni
- képek: pexels
- bőr, bőrápolás, egészség, fogyókúra, hashajtás, keserűsó, krém, magnèziumszulfàt, méregtelenítés, pórus, testsúly
A keserűsónak nincs köze a hagyományos konyhasóhoz, csak a kristályos formája az, amiben hasonlít rá. Kémiai neve a magnéziumszulfát, ami onnan ered, hogy zömében magnéziumból, oxigénből és kénből áll. Mivel eredetileg az angliai Epsom városban fedezték fel, Epsom sónak is szokták nevezni, amit gyógyszertárakban is be lehet szerezni.
Egészségügyi célokra vízben feloldva ajánlott fogyasztani, de akár külsőleg is használhatjuk fürdéshez. Belsőleg alkalmazva megemeli a magnéziumszintet, és segíthet székrekedés esetén. Méregtelenítő kúrák és alvásproblémák esetén egyaránt alkalmazzák, sportolók pedig az izmaik regenerációja miatt alkalmazták. A fürdővízhez adva nyugtató és tisztító hatása van, mindemellett a bőrünket is hidratálja.
Mivel a keserűsónak hashajtó hatása is van, továbbá méregtelenítés során is alkalmazzák, vannak, akik úgy vélik, hogy a fogyásban is képes segíteni. Ezzel kapcsolatban azonban fontos megemlíteni, hogy a bélrendszer megtisztítása során zömében víztől szabadulunk meg, nem pedig a zsírtömegből veszítünk. Tehát, ha fogyni szeretnénk, akkor inkább ne hagyatkozzunk csak a keserűsó hatására.
A keserűsós fürdő nem csak a stressz ellen véd hatékonyan, de a fájdalmakat is oldja, továbbá jótékonyan hat a bőrre pikkelysömör esetén is. A bőrünk rendkívül jól képes magába szívni a magnéziumszulfátot, ezért szeretik a sportolók is, hiszen így helyre tudják hozni a magnéziumszintjüket, aminek köszönhetően jelentősen csökken az izomláz.
Ezeken kívül a magnéziumnak hála kiegyensúlyozott lesz a folyadékháztartásunk, lelassulnak az öregedési folyamatok, és megnyugszunk.
A pattanások, mitesszerek eltüntetésére is jó a keserűsó. Használata során serkenti a vérkeringést, és javul a bőr szerkezete. A peeling elkészítéséhez keverjünk össze egy kevés keserűsót kis ápoló olajjal. Ha nagyon száraz a bőrünk, akkor utána kenjük még át egy hidratáló krémmel.
Ha az arcunkra szeretnénk használni, akkor készítsünk egy olyan gőzfürdőt, mely kitágítja a pórusokat. A sós gőz tökéletesen ápolja a bőrt.
Mivel a magnéziumnak hashajtó hatása is van, gyakran használják székrekedés esetén, de akár egy méregtelenítő kúra kezdetén is, hiszen alaposan kitisztítja a bélrendszert. Ehhez adjunk 2-4 teáskanál keserűsót minimum 300 ml langyos vízhez, várjuk meg, hogy teljesen feloldódjon, majd igyuk meg.
Ennél többet semmiképp ne fogyasszunk belőle, különben hasmenés és puffadás lehet a következménye. Hashajtó hatása változó ideig tart, de általánosságban elmondható, hogy 6-8 óra után a só kiürült a szervezetünkből.
Mire figyeljenek a cukorbetegek karácsonykor?
Mit tehet, aki betegség miatt nem fogyaszthat kedvére az ünnepi ínycsiklandó falatokból, édességekből?
Elalvás előtti rángatózás okai
Stressz, az izmok természetes rándulása és az alkohol is okozhatja a kellemetlen rángatózást, amit egyesek elalváskor tapasztalnak - már ha felébrednek rá. Mindezen túl azonban súlyos betegség előjele is lehet, ha rendszeresen előfordul.
Cirkadián ritmus – te figyelsz rá?
Hogyan telik egy napod? Van hozzá egy megszokott ritmusod, amit követsz, vagy csak sodródsz az árral? Tudod, hogy a napszakok befolyásolják tested működését?
Téli depresszió és a fényhiány
A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?
Elment a hangod? – Így kezeld
Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.