Arcápolási rutin a hideg hónapokra
- Dátum: 2024.11.02., 08:28
- Majernyik Szilvia
- képek: pexels
- arcápolás, egészség, életmód, hideg, hidratálás, kiszáradás, rutin, tonik, víz
Novembertől kezdve, és aztán a téli hónapokban végig érdemes odafigyelni arra, hogy a bőrünk hatványozottan kivan téve a szélsőséges időjárásnak. A kinti hideg, száraz levegő ugyanúgy megviseli, ahogy a fűtött helységek meleg és fülledt hőmérséklete. Ebben az időszakban gyakori, hogy a bőr feszül és kiszárad, mivel a környezeti páratartalom alacsonyabb, így a bőrünk nehezebben tudja megőrizni a hidratáltságát.
Egyértelműen az arcunk van kitéve leginkább ezeknek a hatásoknak, hiszen míg a testünk többi részét eltakarjuk a hideg elől, addig az arcunk egy részét legalábbis biztosan állandóan éri a hideg. A másik nagyon érzékeny terület, főleg az arra hajlamosaknál a kéz szokott lenni, sokaknak annyira ki tud száradni ez a bőrfelület, hogy akár vérezhet is. A bőr vízhiánya okozza a fakóbb hatást is, mivel a mélyebb rétegek is kiszáradnak. A gyors hőmérsékletváltozás, például amikor az utcáról beérünk a meleg irodába bőrpírt és irritációt okozhat.
A fentebb említett problémák miatt fontos, hogy a bőrápolási rutinunkat a téli időjáráshoz igazítsuk. Könnyű házi praktikákkal is gondoskodhatunk arról, hogy bőrünk megnyugodjon kicsit, és hidratált maradjon még a hideg hónapokban is. Érdemesebb zsírosabb krémeket választanunk, amely nem csak a bőr felszínét, hanem a mélyebb rétegeket is táplálja. Akár otthon is készíthetünk hidratáló pakolást, keverjünk össze egy kis mézet kávéval, vagy tejföllel és heti egyszer kenjük fel ezt tizenöt percre az arcunkra. A méznek kiváló hatásai vannak, táplálja és hidratálja a bőrt.
Télen érdemes az olajos arctisztítókra váltani, főként azoknak, akik átlagos, vagy száraz bőrük van. Házi praktikát itt is alkalmazhatunk, hiszen a kókusz – és az olíva olaj is jót tesz a kiszáradt felületnek. Tegyünk egy keveset az általunk választott olajból az arcunkra, majd mossuk le egy melegvizes törölközővel.
A rendszeres gőzölés is hidratálja az arcbőrt, ezen kívül tisztítja a pórusokat is, ezért érdemes legalább hetente egyszer elvégezni. Nem beszélve arról, hogy az ilyen náthás hónapokban még a légutaknak is jót tesz. Házilag érdemes szárított kamillával és körömvirággal gőzölni, mivel ezek a gyógynövények nyugtatják az arcbőrt és csökkentik a gyulladásokat.
A bőrhámlasztás ugyan segít eltávolítani az elhalt sejteket, viszont a téli hónapokban óvatosan kell vele bánnunk, hiszen szárítja is a bőrt. Válasszunk enyhébb, természetes hámlasztókat, például papaya- vagy ananász kivonatot tartalmazó termékeket, amelyek kíméletesebbek a bőrrel. Fontos ezen kívül még a megfelelő pH – érték fenntartása, amit egy gyengéd tonikkal támogathatunk. Ezt házilag is elkészíthetjük, például rózsavíz és glicerin keverékeként.
Néhány jó tanács még, amivel tehetünk a megelőzésért, és amik adott esetben más időjárásban nem ártanak a bőrünknek. Forró víz helyett használjunk langyosat, amikor az arcunkat mossuk! Próbáljuk még a leginkább az időjárásnak kitett bőrfelületeket vastagon bekenni krémmel. Télen sem szabad megfeledkezni az UV – védelemről, így a szokásos fényvédőnket ezekben a hónapokban se hagyjuk el.
Mire figyeljenek a cukorbetegek karácsonykor?
Mit tehet, aki betegség miatt nem fogyaszthat kedvére az ünnepi ínycsiklandó falatokból, édességekből?
Elalvás előtti rángatózás okai
Stressz, az izmok természetes rándulása és az alkohol is okozhatja a kellemetlen rángatózást, amit egyesek elalváskor tapasztalnak - már ha felébrednek rá. Mindezen túl azonban súlyos betegség előjele is lehet, ha rendszeresen előfordul.
Hogyan és milyen első autót válasszunk?
Sokak életében adódik, hogy életük első autóját kell megvenniük. Lehet ez hobbiból, munka vagy éppen napi ingázás miatt. Izgalmas, ugyanakkor kihívást jelentő döntés, amely viszonylag hosszú időre is szólhat. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan választhatunk magunknak jó első járművet.
Cirkadián ritmus – te figyelsz rá?
Hogyan telik egy napod? Van hozzá egy megszokott ritmusod, amit követsz, vagy csak sodródsz az árral? Tudod, hogy a napszakok befolyásolják tested működését?
Téli depresszió és a fényhiány
A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?