Menü

Egyszerű és hatékony férfi bőrápolási tippek

Nem mindennapi téma a férfiak számára, mert szerintük felesleges ezekről a dolgokról beszélni (tisztelet a kivételnek), pedig a bőr ápolása minden férfi ápolási rutinjának elengedhetetlen részét kellene, hogy képezze. A férfiak bőre is éppúgy ki van téve a környezeti hatásoknak.

Eszembe jut a vicces mém, miszerint a nőknek húsz-harmincféle kozmetikum kell egy átlagos bőr- és hajápolási rutinhoz, különféle törülközőkkel, a férfi pedig egy szappant használ samponnak, tusoláshoz, arcápoláshoz. Viccen kívül azonban egy fontos dolgot érdemes tisztázni: a helyes bőrápolás és az ápolt, egészséges bőr nem azon múlik, hogy milyen nemhez tartozunk.

A férfiak bőre más, mint a nőké?

Természetesen vannak élettani különbségek, például a férfiaknak szakálluk nő, sőt olyan kevésbé nyilvánvaló eltérések is vannak, mint hogy a férfiak bőre vastagabb, vagy hogy nagyobb zsírsejteket és verejtékmirigyeket tartalmaz, mint a nők bőre. Sőt a férfiak kollagénállománya arányaiban később indul hanyatlásnak, mint a nőké. (irigy vagyok)

Manapság már gyakori dolog, hogy a nagy márkák külön termékeket gyártanak a férfiaknak, ami alapvetően azért jó, mert azt jelenti, hogy már nemcsak a nőknek fontos a bőrápolás.

Mit használjanak a férfiak és mikor?

A legjobb, amit tehetnek, hogy kialakítanak egy számukra és a bőrüknek megfelelő arcápolási rutint, ha ehhez szükség van segítségre, akkor a következőket ajánljuk:

Lehet valakinek száraz bőre, normál bőre vagy kombinált bőre, érzékeny, vagy problémás, ezeknek megfelelő termékeket kell használni, azonban az alaprutin ugyanaz minden esetben:

Első lépés a lemosás, az alapos arctisztítás, mely meglehetősen sarkalatos pontja a tudatos bőrápolásnak.

Válasszunk egy bőrtípusnak megfelelő, vízzel tökéletesen leöblíthető lemosót, olyat, ami nem tartalmaz irritáló összetevőket.

Ezután következhet a borotválkozás, melyhez kíméletes, irritáló hatóanyagoktól és illatanyagoktól mentes borotválkozó krémet ajánlott használni.

Következő lépés az after shave használata. Borotválkozás után fontos a gyulladáscsökkentés és a bőr nyugtatása, fertőtlenítése, amire jellemzően after shave-eket szokás használni, de léteznek bőrnyugtató balzsamok is.

A bőrápolási rutin utolsó lépése a hidratálás. Ha semmilyen bőrprobléma nincs, akkor is fontos a hidratálás. Ma már számtalan pénztárcabarát termék, hidratálókrém, zselé létezik a piacon.

Ha extra tuningot szeretnénk – bár tudom a legtöbb férfi erre már legyint – akkor különböző szérumok, tonikok, zselék is rendelkezésre állnak, bőrtípusnak megfelelően.

Mi a helyzet a fényvédelemmel?

A férfiaknak sem árt alkalmazni a fényvédő krémeket. Különösen gyakori az is, hogy a férfiak leégnek a nyakuk hátsó részén vagy a fejbőrön, ezért különösen fontos védeni ezeket a területeket is. A fényvédő az elsődleges pajzs a káros UV-sugarak elleni küzdelemben.

A bőrápolás nem hiúsági kérdés, nem kortól vagy nemtől függ és nem is bonyolult vagy macerás. Megfelelő bőrápolási rutinnal, vitamindús táplálkozással mindannyian sokat tehetünk bőrünk egészséges, fiatalos működéséért.

Mire figyeljenek a cukorbetegek karácsonykor?

Mit tehet, aki betegség miatt nem fogyaszthat kedvére az ünnepi ínycsiklandó falatokból, édességekből?

Elalvás előtti rángatózás okai

Stressz, az izmok természetes rándulása és az alkohol is okozhatja a kellemetlen rángatózást, amit egyesek elalváskor tapasztalnak - már ha felébrednek rá. Mindezen túl azonban súlyos betegség előjele is lehet, ha rendszeresen előfordul.

Hogyan és milyen első autót válasszunk?

Sokak életében adódik, hogy életük első autóját kell megvenniük. Lehet ez hobbiból, munka vagy éppen napi ingázás miatt. Izgalmas, ugyanakkor kihívást jelentő döntés, amely viszonylag hosszú időre is szólhat. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan választhatunk magunknak jó első járművet.

Cirkadián ritmus – te figyelsz rá?

Hogyan telik egy napod? Van hozzá egy megszokott ritmusod, amit követsz, vagy csak sodródsz az árral? Tudod, hogy a napszakok befolyásolják tested működését?

Téli depresszió és a fényhiány

A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?