Menü

Nyaralás szezonon kívül

Vészesen közeledik a nyár vége, azonban, ha nem voltál még nyaralni, akkor ne bánd, hiszen a főszezonon kívül is el lehet utazni bárhová, és sokszor még jobban is járunk vele. A nyári hajrára már a legtöbb kedvelt turistacélpont fel van készülve, és ez többek között azt is jelenti, hogy ezekben a hónapokban a szolgáltatók az áraikon is emelnek, hiszen a kereslet is sokkal magasabb, mint más évszakokban. Mindegy, hogy a Balatonra, vagy Görögországba szeretnénk utazni nyáron, láthatjuk, hogyha nem kapunk időben észbe, akkor a szálláshelyek nagy része elfogy, vagy igen borsos árban vannak.

Az ár csak az egyik probléma, ami nem csak a szállás, hanem a repülőjegyek, vonatjegyek és buszjegyek esetében is igen magasra fel tud szökni. Megszokás miatt a legtöbb ember nyáron szeretne menni nyaralni, így már az nehézségeket okozhat, hogy a munkahelyünkön a nekünk megfelelő időben kapjunk szabadságot, mert mindenki más is ilyenkor szeretne elutazni. Ez indukálja azt is, hogy a frekventált helyeken hatalmas tömeg lesz, legfőképp július-augusztusban.

Amennyiben ráadásul délnek utazunk, ott még a hőség is rátesz egy lapáttal a problémákra, hiszen a tengerparti városokban még melegebb tud lenni, mint itthon. Vannak persze olyan eldugott földi paradicsomok, amelyek a legtöbb ember számára ismeretlenek, és még főszezonban sincsenek tele, de ezeknek a száma a megfizethető utazás révén egyre az elmúlt években egyre csak csökken.

Ezekre a problémákra adhat megoldást az, hogyha egy kicsit elengedjük a megszokásokat, és megpróbálunk egy szezonon kívüli időpontot keresni a nyaralásunknak. A leginkább „holt szezon” novembertől kezdődik, bár ez is attól függ, milyen helyre szeretnénk utazni, mivel azok az országok, akik rendelkeznek síparadicsomokkal, a téli hónapokban is népszerűek a látogatók körében. Ha nem vesszük ennyire szigorúan a kezdést, akkor már szeptembertől lehet viszonylag jó ajánlatokat találni, az október eleje olyan szempontból pedig igen szerencsés lehet, hogy a szinte kiüresedett tengerparti településeken még simán előfordulhat, hogy jó idő van. Amennyiben nem ragaszkodunk a fürdéshez, még könnyebb dolgunk van, hiszen rengeteg úti cél tárul elénk belföldön és külföldön is, ahová adott esetben a nyári árak töredékrészéért elutazhatunk.

Ezeket az utazásokat személyesebbnek élhetjük meg, hiszen a helyiek sincsenek túlterhelve, és adott esetben egy kedd esti sörözés közben el tudunk beszélgetni az ott élőkkel, vagy a dolgozókkal. A helyi látnivalóknál sem fog sor kígyózni, és ősszel már biztos, hogy nem kell a negyven fokkal küzdenünk, így akár az egész napot kirándulással tölthetjük. Tervezésnél azért érdemes megnézni a kívánt úti cél időjárási viszonyait, és ennek megfelelő ruházatot pakolni, hiszen az átmeneti évszakban könnyen lehet, hogy szükségünk lesz a réteges öltözködésre.

Ha szívesen próbálunk ki új dolgokat, akkor mindenképp érdekes lehet egyszer megnézni például Athént télen, vagy bármelyik másik olyan úticélt, amit eddig meg akartunk látogatni, vagy akár csak turistaszezonban láttunk. A helyieknek is segítünk azzal, hogyha nem csak három hónapig tudnak megélni a turistákból, és olyankor is túl vannak telítve munkával, hanem a tömeg eloszlik egy kicsit egész évre.

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?

Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.