Menü

Öregségi foltok eltüntetése házilag

A napfény csak az egyik összetevő, ugyanis a foltok megjelenésében szerepet játszhat például az öregedés, a genetika, bizonyos gyógyszerek, vitaminhiány, a stressz vagy a várandósság is. Ha a kiváltó okokat elkerüljük, például azzal, hogy rendszeresen használunk fényvédő krémet vagy kiegyensúlyozottan, egészségesen táplálkozunk.

De mit tehetünk a foltok ellen akkor, ha azok már kialakultak? Számos kozmetikai készítmény, világosító krém vagy éppen szalonban elérhető kezelés javíthat a bőrünk állapotán, de mi inkább néhány otthon is elérhető, kíméletesebb módszert ismertetünk.

Ricinusolaj

A ricinusolajnak számos pozitív hatása van az egészségünkre, illetve a szépségünkre, többek között serkenti a haj és a szempillák növekedését, de nagyszerű arctisztító is egyben. Gyógyító és tonizáló hatásának köszönhetően a sötétebb foltok ellen is alkalmazható . Egyszerűen masszírozzuk be az érintett területbe, majd hagyjuk hatni legalább egy órán keresztül, és langyos vízzel öblítsük le.

Kurkuma

A kurkumát évezredek óta használják az ázsiai országokban, külsőleg és belsőleg is, a nyugati orvoslás pedig az elmúlt évtizedben kezdett igazán felfigyelni a kurkuma gyógyító, gyulladáscsökkentő, regeneráló hatásaira. A kurkumás arcpakolás nemcsak a foltokat halványítja, de az esetleges gyulladásokat is csökkenti és regenerálja is a bőrt. Az arcpakoláshoz keverjünk össze 1 mokkáskanál őrölt kurkumát, 2-3 evőkanál csicseriborsó-lisztet, 1-1 teáskanál tejet és olívaolajat, és facsarjuk bele egy fél citrom levét is. A pasztát kenjük fel az érintett területekre, hagyjuk tíz percig hatni, majd meleg vízzel öblítsük le.

Író és joghurt

Az íróban és a joghurtban is nagy mennyiségben található tejsav, mely enyhén hámlasztó hatású, így halványítja az esetleges barnás foltokat és puhábbá, simábbá teszi a bőrt. Az író és a joghurt különböző arcpakolások alapja lehet . Egyszerűbb, de ugyanolyan hatékony módszer, ha egy vattapamacs segítségével áttöröljük az arcot az íróval vagy a joghurttal.

Almaecet

Az almaecetnek számos gyógyító, egészségmegőrző hatása ismert, többek között a haj öblítésére, a bőr tonizálására is használhatjuk. Az almaecet savas hatású, ennek köszönhetően eltávolíthajuk a segítségével az elhalt hámsejteket és a foltokat is halványíthatjuk. Kenjük közvetlenül az érintett területre egy vattapamacs segítségével.

Citromlé

A citromlé világosító hatása régóta ismert, ugyanakkor a benne található savaknak köszönhetően a bőrünk puhább, simább, egyenletesebb is lesz. Egyszerűen dörzsöljük be a bőrünket egy félbevágott citrommal, majd húsz perc elteltével öblítsük le langyos vízzel.

Ha nagyon érzékeny a bőrünk, higítsuk a citromlevet rózsavízzel. A citrom kifacsart levét cukorral vagy sóval is keverhetjük, ez a paszta nagyon hatékony, puhító hatású bőrradír.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.