Menü

Tippek a frissesség megőrzéséhez nyáron

A nyár a pihenés, a természetes felfrissülés, és a szabadtéri tevékenységek időszaka. Azonban a meleg időjárás és a változó napi rutinok miatt fontos, hogy különös figyelmet fordítsunk az egészségünkre és a jólétünkre. Íme néhány hasznos tipp, hogy hogyan maradjunk frissek, és egészségesek a forróságot hozó hónapok alatt.

A hidratáció fontossága

A meleg időjárás, és a fokozott izzadás miatt nyáron különösen fontos a megfelelő hidratáltság fenntartása. Ilyenkor a napi 2-2,5 liter folyadék fogyasztása szinte kötelező, mivel sokkal inkább kiszárad a szervezetünk. Még inkább érdemes kipróbálni a természetes hűsítő italokat, mint a citromos víz, a gyümölcsteák, és a friss gyümölcslevek. Az alkohol, valamint a koffein pedig dehidratáló hatással vannak a szervezetre, izzadni kezdünk tőle, így ezeket érdemes kerülni. Ha már mindenképp alkoholt fogyasztunk, akkor érdemesebb az esti órákban inni, vagy amikor hűvösebb idő van.

A könnyű, és a tápláló ételek fogyasztása segít fenntartani az energiaszintet, és a jó közérzetet. A friss gyümölcsök, és zöldségek tele vannak vitaminnal, ásványi anyagokkal, és antioxidánsokkal, amelyek hasznosak az emberi szervezet számára. Érdemes a nehéz zsíros ételek helyett salátákat, grillezett húsokat és halakat választani, amelyek kevésbé hizlalnak. Ebben ráadásul az is segít, hogy ilyenkor desszertként lehet fagyizni, jégkrémet enni a klasszikus csokievés helyett.

Mozgás a szabadban

A nyár kiváló alkalom a szabadtéri tevékenységekre, túrázásra, és kerékpározásra is, viszont érdemes inkább a reggeli, vagy esti órákban edzeni, ezzel elkerülve a nagy hőséget, és a tűző napsütést. A természetben töltött idő csökkenti a stresszt és javítja a hangulatot, valamint ez az időszak jó lehet kisebb kirándulásokra, kerti programokra is. Szabadban tartózkodás esetén viseljünk könnyű, légáteresztő ruházatot és sapkát, hogy megvédjük magunkat a Naptól, valamint ha érzékeny a bőrünk, akkor mindenképp használjunk naptejet, hogy ne égjünk le 10 perc alatt teljesen vörösre. Ezen hónapok a mozgás, és a kültéri programok terén mindent megadnak nekünk, amire szükségünk van: napsütést, száraz időt, szabadidőt, az ezzel járó kalandokat már nekünk kell kiaknázni.

Bőrápolás nyaranta

A napfény, a meleg, és a magas páratartalom kihívást jelenthetnek a bőr számára. A napfényvédő krémek mellett, ilyenkor érdemes könnyű, hidratáló krémeket használni, az arc, vagy a kézfej ápolására. Ilyenkor a napi többször tusolás is hasznos lehet, viszont ezzel együtt figyelni kell a bőr kiszáradására is. Valamint a dezodor, és a parfüm a meleg időjárás miatt egyfajta alapkellék kell, hogy legyen, ami az illata mellett, bizonyos esetekben ápolja is a bőrünket.

Összességében a kiegyensúlyozott nyári időszak testi, és mentális szempontból is nagyon fontos. Ezen hónapok a megújulás és a feltöltődés időszakát jelentik, ha odafigyelünk a megfelelő hidratációra, táplálkozásra, bőrápolásra és a rendszeres mozgásra is. Röviden: élvezzük a meleg idő örömeit, próbáljunk többet piheni, ha lehetőségünk engedi, és ez az időszak nyújtja a legjobb lehetőséget a szabadtéri kikapcsolódásra is.

Szükségünk van sportórára?

Aki szeretné nyomon követni a fizikai aktivitás legfontosabb paramétereit, hogy javíthassa teljesítményét és elérhesse sport- és testépítési céljait, annak egy sportóra megfelelő segítséget nyújt. Mire használjuk a sportórákat?

A helyes kommunikàció egy pàrkapcsolatban

A kapcsolati kommunikáció minősége valóban döntő szerepet játszik a párkapcsolatok elégedettségében és tartósságában. Az érzelmeink, szükségleteink és vágyaink kifejezése lehetővé teszi, hogy mélyebb kapcsolatokat alakítsunk ki partnerünkkel. A hatékony kommunikáció nemcsak a verbális megnyilvánulásokat foglalja magában, hanem a nonverbális jeleket és a hallgatás képességét is.

Ezeket próbáld ki a szúnyogcsípésekre

Mind minden évben, idén is eljött a szúnyogok ideje a hirtelen meleggel, kellemetlen csípésükre van pár házipraktikánk.

Hogyan legyünk energikusak húsvét után?

Talán nem lövök nagyon mellé, ha azt állítom, hogy a „rohanó hétköznapról” alkotott fogalmaink manapság már az év minden időszakában azonosak. Nincs igazi változás a téli és a tavaszi évszakok között. Sokunkat kimondottan jól érint a jobb idővel jövő frissesség, viszont mégsem érezzük magunkat boldogabban tőle. A kérdés, hogy mi ennek az oka.

Tavaszi megújulás – kívül és belül

A tél után a tavasz olyan, mint egy mély lélegzetvétel: friss, üde, és tele van lehetőséggel. A természet új ruhát ölt, zöldbe borulnak a fák, virágba borul a világ, és ezzel együtt mi is új energiákat érzünk magunkban. De vajon tudatosan is megéljük ezt a megújulást?